بخش فرانسه خودروسازی آلمانی BMW اخیراً از نسخه بسیار محدود یک موتورسیکلت قدرتمند با نام کامل S 1000 RR Isle of Man Edition رونمایی کرده است که در طراحی و ساخت آن، از المان‌های خودروی BMW M3 استفاده کرده که در سال میلادی جاری راهی بازار‌های جهانی شده بود.

ه گزارش فرارو به نقل از وبسایت rideapart، در سپتامبر سال ۲۰۲۰ بود که موتورسیکلت جدید BMW M 1000 RR توانست مدل S 1000 RR که به عنوان گل سرسبد خودروسازی باواریایی BMW شناخته می‌شد را از تخت سلطنت برانداز کرد. تنها شش ماه بعد و در ماه مارس ۲۰۲۱، سازمان دهندگان این شرکت معرفی موتورسیکلت جدید Isle of Man TT را به دلیل ادامه نگرانی‌ها از همه گیری کرونا لغو کردند. علی رغم تنزل جایگاه S 1000 RR و دومین لغو پی در پی معرفی مدل Isle of Man TT، بخش فرانسوی شرکت BMW تصمیم گرفت ادای احترام به هر دو موتورسیکلت را با معرفی نسخه محدود S 1000 RR Isle of Man انجام دهد.

 موتورسیکلت خاص و جدید BMW,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

به گزارش فرارو، معرفی سری جدید M 1000 RR سرانجام موتورسیکلت‌های BMW را با خودرو‌های مشهور سری M این شرکت ادغام کرد. به عبارت دیگر، BMW فرانسه به خودروی جدید ۲۰۲۱ BMW M3 متوسل شد تا نسخه ویژه موتورسیکلت S 1000 RR خود را طراحی کند. این الهام گیری از خودروی M3، به ویژه در زمینه رنگ‌های خاص سبب شد تا این نسخه محدود به موتوسیکلتی متفاوت بدل شود. البته درج عبارت S 1000 RR Isle of Man Edition بر روی مخزن بنزین این دستگاه، وضعیت انحصاری این مدل را به خوبی نمایان می‌سازد.

 موتورسیکلت خاص و جدید BMW,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

این موتورسیکلت، به طور خاص با رنگ سبز ویژه خودروی ۲۰۲۱ BMW M3 پوشانده شده است که برای برجسته کردن رنگ سبز، S 1000 RR همچنین به یک جلوپنجره رنگی و چراغ LED زرد رنگ مجهز شده است. برای ملموس کردن صفت ویژه بودن این موتورسیکلت، BMW فرانسه، چرخ‌های آن را با همان پوشش مسی که در مدل‌های سری M دیده شده بود، تزئین کرده است.

جدا از وضعیت ظاهری، S 1000 RR از پک دینامیک موتورسیکلت‌های سری M، M GPS LapTrigger و پورت USB کنترل میرایی دینامیکی، سیستم کنترل گرمایش و کروز کنترل را دریافت می‌کند. به گزارش فرارو، همچنین، باتری‌های سبک Race Pack سری M swingarm، رینگ‌های ویژه سری M، حالت‌های سواری حرفه‌ای و تنظیم سفر M، عملکرد S 1000 RR را بیش از پیش افزایش می‌دهد. سرانجام، یک جفت اگزوز تیتانیوم Akrapovic و فیبر کربن تیتانیوم سری M نیز باعث افزایش عملکرد پیست این سوپرموتور می‌شود.

 موتورسیکلت خاص و جدید BMW,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

با توجه به برچسب قیمت ۳۳۰۰۵ یورو (۳۹۳۱۱ دلار آمریکا)، S 1000 RR Isle of Man Edition رقابتی جدی با موتورسیکلت M 1000 RR خواهد داشت که دارای برچسب قیمت ۳۳۲۷۰ یورو (۳۹۶۲۷ دلار آمریکا) است. اما باید توجه داشت که طبق گزارش‌های موجود تنها ۵۰ دستگاه از این موتورسیکلت ویژه در دسترس قرار خواهد گرفت، بنابراین عبارت رقابت در اینجا می‌تواند کمی مبالغه آمیز به نظر برسد.

 

 موتورسیکلت خاص و جدید BMW,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی