خمیر دندان 

خمیر دندان حاوی موادی است که باعث خشکی و تحریک پوست صورت می شود . از نظر شیمیایی این احتمال را دارد که پوست را بسوزاند.بعضی بر این باوراند که خمیر دندان جوش را از بین می برد .حتی اگر این کارها را انجام دهد باعث می شود زخم های تیره روی پوست به وجود آیند. که این زخم های تیره همان جای جوش است و ممکن از برای همیشه روی پوست باقی بماند.

5 surprising toothpaste facts you need to know – Which? News

 

لیمو و آب لیمو

استفاده از لیمو پوست صورت را روشن و شفاف می کند .لیمو جای جوش را سریع خشک می کند ، اما لیمو اسیدی است و باعث آسیب رساندن به پوست و خشکی پوست می شود.لیمو ممکن است باعث تاول یا سوختن و لک پوستی شود.پس تا حد امکان از لیمو برای از بین بردن جوش استفاده نکنید.

13 Science-Backed Health Benefits of Eating Lemon | Eat This Not That

 

الکل

بسیاری از افراد این باور را دارند که زدن الکل بر روی جوش باعث خشکی آن می شود.الکل برای درمان جراحت و خیلی از مشکلات پوستی استفاده می شود.درست است که الکل فواید زیادی دارد اما استفاده از آن ممکن است در لحظات اول خوب باشد اما به مرور باعث ایجاد حساسیت ،تغییرات خیلی بد از جمله خشکی و تیرگی پوست  صورت و بدن می شود.

Amazon.com: OKPRO Alcohol Spray Facial Steamers Mini Small Ball Water Replenishment Instrument, USB Rechargeable Nano Facial Moisturizing Mist Sprayer Nano Handy Face Mister Atomization for Skin,30ml: Home & Kitchen

 

جوش شیرین

ph پوست یک فرد بزرگسال حدود ۴/۵ است و ph جوش شیرین حدود ۹ است .اگر از آن استفاده کنید باعث می شود جوش شیرین تمام اسید های خوب پوستتان را جذب کند و پوستتان بسیار خشک شود.پس از جوش شیرین به هیچ عنوان استفاده نکنید.

خاصیت ها و موارد کاربردی شگفت انگیز جوش شیرین

 

وازلین

وازلین عایق رطوبتی است یعنی مانع از بین رفتن رطوبت از سطح پوست می شود.این کار وازلین باعث جذب کثیفی ها و آلودگی ها می شود .جلوی عبور هوا و از بین رفتن رطوبت اضافی را می گیرد.منافذ پوست را مسدود می کند و باعث به وجود آمدن جوش ،لک و مشکلات شدید پوستی می شود. پس برای هر اتفاق و مشکلی از وازلین برای درمان آن استفاده نکنید.

خواص وازلین: ۴۰ کاربرد شگفت‌انگیز روغن وازلین برای زیبایی و خانه - مجله کسب و کار بازده

 

تافت مو (اسپری مو)

بعضی از خانم ها برای فیکس کردن آرایش شان از تافت استفاده می کنند.زدن اسپری مو به صورت باعث خشکی شدید پوست و از بین رفتن رطوبت پوست می شود.تافت باعث افزایش چین و چروک پوست می شود و ممکن است حساسیت ایجاد کند.

انواع اسپری مو و کاربرد آنها : معرفی بهترین اسپری‌های حالت دهنده مو ایرانی و خارجی | ببین ببر