کشورهای اروپایی معمولاً چشم انداز های بی نظیری از طبیعت را ارائه می‌کنند. همه فصل هایشان عالی است و تابلو هایی از نقاشی های خالق زیبایی ها را می‌توانید در جای جای آن ببینید. یکی از کشور هایی که جاذبه های بسیار دیدنی و مجذوب کننده دارد کشور اتریش است. مقاصد گردشگری دیدنی این کشور هم بسیار متنوع است، به یک نقطه توریستی تبدیل شده و برای مسافرانش شگفت انگیز است. بسیاری از تورهایی که برای کریسمس برگزار شده اند هم، اتریش و چشم انداز ها و جاذبه های تاریخی اش را در سفر خود گنجانده اند.

کشور اتریش با آب و هوای کوهستانی و مناظر بی نظیری که دارد مأوای گردشگران است. در کنار آن ها مکان های فرهنگی و موزه ها و نگارخانه های مدرن و معماری بسیار چشمگیری هم دارد که در جای جای این کشور پراکنده اند. کشور اتریش قطعاً یکی از مقاصد گردشگری برای تمام فصول است. بهاری زیبا و هوای فرح بخش، تابستان معتدل، پاییز خوش رنگ و زمستان هایی که علی رغم سرمایش به قدری زیباست که نمی‌شود از خیر سفر به آنجا گذشت. باورتان نمی‌شود که بگوییم جمعیت برخی شهر های اتریش کمتر است از جمعیت گردشگران آن.

 

 

شهر وین

پایتخت کشور اتریش شهر وین و نماد زندگی اروپایی است. با اینکه مکان های مدرنی را در خود جای داده اما نمی‌توان منکر بافت سنتی آن شد. تئاتر های خیابانی، باله، اپرا، نمایش های موزیکال، نگارخانه ها و …نتوانستند جلوه های سنتی این شهر را از بین ببرند. چندین قصر سلطنتی در خود جای داده و موزه های شگفت انگیزی هم دارد. منزل حاکمان هابزبورگ نیز در این شهر قرار دارد و معماری مکان های تاریخی اش بی نظیر است. شهری باشکوه و مهد موسیقی که از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به خوبی رشد کرده است.

شهر سالزبرگ

چهارمین شهر بزرگ کشور اتریش سالزبرگ است. نزدیک مرز آلمان واقع شده و زادگاه موسیقیدان برجسته، ولفگانگ آمادئوس موتزارت، است. خیلی ها این شهر را با نام شهر موتزارت هم می‌شناسند. گردشگران بسیاری برای دیدن قلعه‌ای متعلق به دوران قرون وسطی بر فراز تپه ای با مناظر نفس‌ گیر کوه‌ های آلپ می‌آیند. دومین نقطه گردشگری مهم در اتریش است و از قرن هفدهم، این مکان با گونه‌های خاص جانوری، درختان مرکبات و فواره‌ های زیبا به بهشتی برای توریست ها تبدیل شده است.

 

 

شهر گراتز

در کشور اتریش یک شهر دانشجویی وجود دارد با ۶ دانشگاه معتبر و بیش از ۴۴ هزار دانشجو که بافت قدیمی خود را به خوبی حفظ کرده و می‌توانید فرهنگ ایتالیایی را در این شهر به شکلی واضح مشاهده کنید. موزه‌ های متعددی دارد و غذا های بین‌ المللی آن فوق العاده است. یکی از محصولات محلی این شهر روغن دانه کدو تنبل است که می‌تواند یک سوغاتی بی نظیر از سفر به اتریش شما هم باشد.

دره واخائو

در کشور اتریش و در نزدیکی رود دانوب دره ای بسیار دیدنی وجود دارد که به دلیل چشم انداز بی نظیر و میوه های خوشمزه اش معروف است. دره واخائو که زردآلو های خوش طعمی دارد. این دره یکی از مقاصد مهم گردشگری برای برگزار کنندگان تور هاست. حدود ۵۰۰ اثر تاریخی را در خود جای داده و گردشگران زیادی را به این دره بی نظیر سرازیر می‌کند.

 

 

شهر اینسبروک

شهر اینسبروک اتریش مقصد بسیاری اسکی بازان است. تفریحی که در زمستان دوستدارانش را به آنجا می‌کشاند. مناظر این شهر هم در زمستان بسیار دیدنی است، جذابیت مخصوص به خود را دارد و می‌تواند برای گردشگران بسیار دیدنی باشد. کلیسایی هم در این شهر قرار گرفته که با معماری منحصر به فردش برای عکاسی عالی است.

سالزکامرگوت

اینجا یک منطقه تفریحی بسیار جذاب در کشور اتریش است. دریاچه های زلال و تپه های سرسبز دارد. دو منطقه هال استات و ولف گنگ هم در سالزکامرگوت هستند و دارای زیبایی های بی حد و حصر است. آب‌ های معدنی شفا بخش و اسپاهای عالی اش معروف است. از آن مناطق تفریحی است که در اکثر تورهای اتریش گنجانده شده و آرامش خاصی را به مسافران و بازدید کنندگان هدیه می‌کند.

زل آم سی

دریاچه و کوه هایی که در زل ام سی وجود دارد آنجا را به شدت مشهور کرده است. در این منطقه اسکی بازی بسیار لذت بخش است و هر سال رقابت های بین المللی اسکی نیز در آن برپا می‌شود. کلیسایی به سبک معماری رومی به نام هیپولیت (Hippolyte) هم آنجا ساخته شده که مربوط به اوایل قرن ۱۶ میلادی است.