ازگیل ژاپنی

 

نام علمی: Eriobotrya japonica درختی همیشه سبز با حداکثر ارتفاع ۸ متر است، گل های سفیدرنگ ازگیل ژاپنی در زمستان ظاهر می شوند.

میوه این درخت نارنجی رنگ و شبیه به زالزالک و دارای تعداد زیادی بذر قهوه ای رنگ براق می باشد و در اواخر بهار قابل برداشت می گردد.

 

 

ازگیل ژاپنی در آفتاب کامل و یا نیم سایه قادر به رشد است و آبیاری آن باید به طور منظم انجام شود.

از طریق کاشت بذر، تکثیر می شود و موطن اصلی آن کشور چین می باشد.

 

 

 

ابریشم ایرانی

 

نام علمی: Albizia julibrissin ابریشم ایرانی درختی خزان کننده با سرعت رشد نسبتاً بالا می باشد و حداکثر ارتفاع آن حدود ۱۵ متر است، دارای تاجی گسترده می باشد و سایه نسبتاً خوبی ایجاد می کند.

به علت اینکه برگهای کوچک آن در شب، دو به دو بسته می شوند به آن شب خسب هم می گویند. گلهای پر مانند و زیبای این درخت به رنگ سفید، صورتی و یا قرمز هستند که از اوائل تابستان ظاهر شده و تا آخرتابستان دوام دارند.

 

 

این درخت به آفتاب کامل نیاز دارد و از کاشت آن در محیط سایه باید اجتناب کرد. همچنین آبیاری آن باید به طور منظم صورت بگیرد.

تکثیر این درخت از طریق کاشت بذر و قلمه ریشه در اول بهار می باشد.

 

 

 

ابریشم مصری

 

نام علمی: Caesalpinia gilliesii درختچه ای خزان کننده با حداکثر ارتفاع ۳ متر می باشد. گل های زردرنگ ابریشم مصری با پرچمهای قرمز بلند که از گل خارج شده اند بسیار زیبا می باشند و از اواخر بهار تا اواسط تابستان ظاهر می شوند.

 

 

ابریشم مصری در انواع مختلف خاک رشد می کند، نیاز به آفتاب کامل دارد و در نیم سایه هم قادر به رشد می باشد.

نیاز آبی بسیار کم و به خشکی و کم آبی مقاوم است. روش تکثیر این درختچه از طریق کاشت بذر می باشد و موطن اصلی آن آمریکای شمالی است.