اگرچه ال جی عرضه این گوشی را فقط در کره جنوبی اعلام کرده است، انتظار می‌رود که اعلامیه انگلیسی‌زبان آن هم تا پایان ماه مه منتشر شود، که به معنی عرضه آن در کشور‌های استرالیا، آمریکا و بریتانیا خواهد بود.

شرکت غول تلفن‌های هوشمند، ال جی، از عرضه جدیدترین مدل گوشی سطح متوسط خود به نام «مخمل» در کره جنوبی خبر داد.

این گوشی به دوربین سه لنزه «قطره بارانی» مجهز است که به ترتیب بزرگ به کوچک در پشت گوشی تعبیه شده‌اند و نمایشگر ۶.۸ اینچی آن با یک شکاف کوچک در بالا از، فناوری اولِد برخوردار است.

بر اساس مستنداتی که این غول فناوری پیش از این منتشر کرده بود، دوربین اصلی متشکل از سه سنسور ۴۸، ۸ و ۵ مگاپیکسلی خواهد بود.

شنیده‌ها حاکی است که دوربین جلو هم وضوح ۱۶ مگاپیکسل خواهد داشت.

نقطه قوت این گوشی پردازنده ۷۶۵ کوالکوم آن است که با نسل پنجم سازگاری دارد و در گوشی‌های رقیب نظیر اوپو و موتورولا و نیز پیکسل ۵ گوگل دیده می‌شود.

حافظه

در حال حاضر فقط یک ترکیب از این گوشی معرفی شده است که دارای پردازنده ۸ گیگی و حافظه ۱۲۸ گیگابایتی است.

ورودی هدفون «مخمل» مثل سایر گوشی‌های ال جی، که به خاطر کیفیت صدای خوب مورد ستایش بوده‌اند، از نوع ۳.۵ میلی‌متری است.

مخمل ال جی ۲.۹ اینچ پهنا و ۲۶ صدم اینچ ضخامت دارد، که در مقایسه با آیفون اس‌ای مدل ۲۰۲۰ با پهنای ۲.۶۵ و ضخامت ۲۹ صدم اینچ، فقط کمی بزرگتر است، اما نمایشگر گوشی اس‌ای اپل ۴.۷ اینچی است.

این گوشی همچنین دارای سطح مقاومت گرد وخاک و آب آی پی ۶۸ است که بدین معنی است که در مقابل نفوذ گرد و خاک مقاوم است و قادر است تا عمق ۱.۵ متری زیر آب مدت نیم ساعت دوام بیاورد.

باطری و قلم

باتری گوشی هم یک باتری ۴۳۰۰ میلی آمپری است که قابلیت شارژ سریع دارد.

علاوه بر این، گوشی مخملی ال جی به قلم الکترونیک مجهز است و می‌تواند صدا‌های موسوم به آسمار را نیز ضبط کند.

این اصوات صدا‌هایی نجواگونه هستند نظیر ضربه‌های ریز، پچ پچ، یا ملچ ملوچ که ثابت شده قدرت آرامش بخشیدن دارند و در یوتیوب بسیار پرطرفدار هستند.

قیمت؟

قیمت این گوشی در کره جنوبی ۸۹۹۸۰۰ وان کره، معادل ۶۰۰ پوند انگلیس است و روز ۱۵ مه وارد بازار خواهد شد.