ماسک‌ صورت یکی از مهم‌ترین رکن های این روز‌ها و احتمالا سال ۲۰۲۰ خواهند بود؛ چه دوست داشته باشیم یا نه!

خبر خوب این است که اگر می‌خواهید از خودتان و دیگران درباره ویروس کرونا با زدن ماسک محافظت کنید، ولی دنبال ماسکی متفاوت و دیجیتال‌گونه هستید؛ ماسک‌های جدید LED Matrix Face Mask همان چیزی هستند که نیاز دارید.

«چلسی کلوکاس»، بنیان‌گذار Lumen Couture که همزمان مدیر محصول شرکت اوکولوس (Oculus) است؛ از یک ماسک دارای چراغ‌های LED قابل کنترل با آیفون پرده‌برداری کرد.

این دستگاه اجازه می‌دهد با استفاده از یک پنل LED قابل انعطاف، انواع طرح‌ها و متن‌های بی‌پایان را در جلوی ماسک به نمایش درآورید. در حقیقت، این پنل LED را می‌توان نه تنها در ماسک بلکه در انواع لباس‌ها و پوشیدنی‌ها مانند پیراهن، کلاه، شلوار و … دوخت.

تصور کنید کلاهی روی سر دارید که دائما یک شکل یا پیام متنی را به دیگران نمایش می‌دهد؛ دامنی به پا کردید که چندین ستاره چشمک‌زن دارد و روی گردنی لباس شما یک شعار به شکلی دیجیتالی نوشته شده است.

یک فناوری کاملا آخرالزمانی که می‌تواند پوشش شما را جذاب‌تر و دیجیتالی‌تر کند و اتفاقا برای این روز‌های کرونایی و فرار از سادگی و زشتی ماسک‌های پارچه‌ای بسیار مناسب است.

در این پنل LED انعطاف‌پذیر از یک باتری استفاده شده که با هر بار شارژ می‌تواند ۳ الی ۴ ساعت دوام بیاورد. LED Matrix Face Mask Lumis طوری ساخته شده است و از قطعات الکترونیکی سود می‌برد که به راحتی قابل جابه‌جایی هستند.

یک ماسک مد – نه پزشکی

شما می‌توانید این پنل را راحت ضد عفونی کنید یا در ماشین لباسشویی بیندازید. این پنل می‌تواند از طریق یک گوشی آیفون یا اندرویدی کنترل شود.

کاربر باید یک اپلیکیشن را روی گوشی خود نصب کند که مجهز به یک اکولایزر است و به موسیقی یا صدا‌ها با افکت‌های مجازی واکنش نشان می‌دهد.

«کلوکاس»، سازنده این محصول می‌گوید از ابتدا هدفی برای طراحی ماسک‌های LED نداشته است و اصلا برای تولید محصول این کار را نکرده، ولی حالا با افزایش درخواست‌ها و تقاضا‌های کاربران، می‌خواهد این هفته یک صفحه فروش محصول راه‌اندازی کند.

 

قیمت پیش‌خرید این ماسک LED قابل کنترل با آیفون و اندروید ۹ دلار است. شما می‌توانید به طور آنلاین این ماسک را خریداری و سفارش دهید.

به گفته «کلوکاس» قرار است ۶۰ درصد سود فروش این ماسک به صندوق حمایت از سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص پیدا کند.

شرکت Lumen Couture به مردم هشدار داده است که این ماسک بیشتر برای مصارف مد و پوشش جدید است و اصلا برای بهره‌برداری پزشکی و بهداشتی طراحی نشده است.

تصمیم به استفاده از این ماسک برای مصارف پزشکی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برعهده خود خریدار ماسک است.