مارماریس در امتداد ساحل جنوب غربی کشور ترکیه، با آب و هوای مدیترانه‌ای، تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های خنک، طبیعت بکر، سواحل زیبا و همچنین مکان‌های فرهنگی و تاریخی یکی از مناطق پرگردشگر این کشور است. موقعیت جغرافیایی مارماریس سبب شده تا این شهر یکی از مناطق جالب توجه برای انجام ورزش ها و تفریحات آبی و همچنین کشتیرانی باشد؛ بنابراین شما با سفر به مارماریس تفریحات و هیجانات بسیاری را تجربه خواهید کرد.

تفریحات آبی و ساحلی مارماریس

یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریح های شهر مارماریس در ترکیه ، قدم زدن در خیابان های ساحلی این شهر است. ساحل مارماریس یکی از زیباترین ساحل‌های دریای مدیترانه است و در سراسر این ساحل صندلی و چترهای ساحلی فراوانی دیده می شود. معروف ترین ساحل این شهر ساحل ایچملر است و برای ورزش های آبی بسیار ایده آل است.


مکان های دیدنی مارماریس

جزیره کلئوپاترا

شهرت جزیره کلئوپاتر به خاطر ساحل پر از صدف های دریایی آن است. شن های اورگانیک، صاف، سفید و ابریشمی در این ساحل که فقط در مصر یافت می‌شوند، به صورت اختصاصی از دریای سرخ برای کلئوپاترا آورده شده است.

بندر مارماریس


اگر بخواهید به خرید بروید و یا از تماشای قایق هایی که در بندر پهلو می گیرند لذت ببرید، بندر مارماریس محل خوبی برای پرسه زدن و گشت و گذار است. معمولا در این بندر گروه‌های موسیقی خیابانی به نواختن مشغول هستند و رستوران های متنوعی نیز در امتداد این بندر قرار گرفته که می توانید در کنار میل کردن غذا از صدای موسیقی نیز لذت دوچندانی ببرید.

موزه و قلعه مارماریس

قلعه مارماریس مکان مناسبی برای گردشگران علاقه‌مند به تاریخ است. موزه مارماریس در داخل قلعه و در پشت بندر کشتی های تفریحی ترکیه واقع شده است. این قلعه بنا به دستور شاه سلطان سلیمان عثمانی در سال ۱۵۲۲، در مارماریس که مرکز مهمی برای وی به شمار می رفته، ساخته شده است.


کوههای مارماریس

کوه‌های مارماریس با سنگ های برنزی رنگ، چشم انداز کوهستانی، جنگل های سرسبز و آبشارهای خود گردشگران بسیاری را جذب کرده است. تماشای چشم انداز زیبای کوه های مارماریس و جنگل گردی تجربه‌ای متفاوت را برای شما رقم خواهد زد.


دالیان (Dalyan)

دالیان (به معنای شهر ماهیگیران) با فاصله یک ساعت از شهر مارماریس ترکیه قرار گرفته است. معمولا گردشگرانی که به قایق سواری روی رودخانه علاقه‌مند هستند به دالیان می روند. این منطقه دارای آثار باستانی نیز بوده که معروف‌ترین آنها مقبره پادشاه هان‌بیکسان است. هنگام قایق سواری می‌توانید از دیدن این اثر باستانی لذت ببرید.