اگر می‌‌دانستید که ظرف ۱۷ثانیه می‌توانید به هر چیزی که می‌خواهید برسید، چه می‌کردید؟ بعضی از افراد می‌گویند که برای رسیدن به خوشبختی تنها ۱۷ثانیه زمان لازم است برای آشنایی با این قانون ۱۷ ثانیه‌ای با یوکن همراه باشید.

احتمالا تا به حال اسم قانون جذب به گوش شما خورده‌ است. قانون جذب فلسفه‌ای است که در آن می‌گوید اگر شما تفکرات مثبت داشته‌ باشید، اتفاقات خوبی برای شما خواهد افتاد، و بالعکس اگر تفکرات منفی داشته باشید، اتفاقات بدی برای شما خواهد افتاد. ما نمی‌توانیم بگوییم که تمامی نظریه‌های قانون جذب درست هستند، اما یک تمرین وجود دارد که می‌توان آن را انجام داد.

افکار چه خوب باشند چه بد، ذهن شما همیشه آماده منحرف شدن است. یک نظریه می‌گوید این موضوع به دلیل این است که مغز ما تنها به اندازه یک تفکر در زمانی معین انرژی دارد؛ همان‌گونه که روانشناس پیتر کیلین می‌گوید “نورون‌های شما تنها می‌توانند با انرژی که درونشان هست برای مدتی کار انجام دهند و این مدت طولانی نیست. پس از ۱۰ الی ۱۲ ثانیه، هر نورون نیاز به انرژی بیشتری دارد.” وقتی این اتفاق می‌افتد تمرکز کردن سخت شده، بنابراین حواس شما پرت می‌شود و تمرکز خود را از دست می‌دهید.

در این زمان است که قانون ۱۷ ثانیه وارد عمل می‌شود. نگه‌داشتن یک فکر خوشحال کننده در ذهنتان، شما را از مقابله با افکار منفی باز می‌دارد. مشاور تجاری مارلا تاباکا در نشریه Inc می‌نویسد که “چندین بار در روز، از کاری که در حال انجام آن هستید، دست بکشید و با بیشترین شدت ممکن حس مثبت و قدرتمند دستیابی به هدف بزرگ خود را تجسم کنید. نگهداری ۱۷ ثانیه‌ای این افکار و احساسات باعث می‌شود، ذهن شما از یک حالت منفی به حالتی مثبت با روحیه‌ای بالا تبدیل شود.”

ایده اصلی این است که شما با مجبور کردن خود به داشتن تفکرات مثبت برای ۱۷ ثانیه نمی‌گذارید تردید جلوی راه شما را بگیرد و در عوض با مقابله با ترس‌ها و پشیمانی‌هایتان، خوشحال و خوش‌بین خواهید ماند.

حتی برای اینکه این حس را قوی‌تر کنید، تاباکا پیشنهاد می‌کند که این افکار خوشحال کننده را برای چهار دوره نگهدارید (به طور کلی ۶۸ ثانیه). شما در لحظه احساس خوبی پیدا خواهید کرد، اما این کار می‌تواند یک اثر پایدار نیز داشته باشد.

تاباکا می‌نویسد ” شما با این کار برای شناسایی و استفاده از فرصت‌ها برای پیشبرد اهداف خود آماده‌تر خواهید بود. همچنین اعتماد به نفس شما نیز افزایش می‌یابد و انگیزه بیشتری را برای دستیابی به هدفتان تجربه خواهید کرد.” اساسا، هرچه بیشتر به چشم‌انداز خوشبختی‌تان فکر کنید، هنگام شروع دستیابی به آن هدف، راه‌حل‌های مختلف با سرعت بیشتری به ذهنتان خواهد آمد. بنابراین به جای کنار گذاشتن اهدافتان، شما بهترین استفاده را از فرصت‌ها خواهید برد.

ممکن است این نظریه مسخره و جعلی به نظر برسد اما به این راحتی آن را دست کم نگیرید. علم نشان می‌دهد که تغییر تمرکز می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند. تحقیقی در مجله روانشناسی نشان می‌دهد، شرکت کنندگانی که بهترین حالت خود را تجسم کرده‌اند، خلق و خوی بهتری نسبت به دیگران داشتند.

اهمیتی ندارد که چه مقدار سرتان شلوغ باشد، شما می‌توانید حداقل ۱۷ ثانیه از وقت خود را برای این کار بگذارید و این نظریه را امتحان کنید..