تب مدگرایی این بار به حوزه کودک رسیده و فروشگاهی در مشهد سیسمونی‌های لاکچری را به خانواده‌های ایرانی می‌فروشد.

تا حالا همه چیز شنیده بودم؛ الا پستونک و شیشه شیر طلا! چند روز پیش یکی از دوستان، آدرس یک طلافروشی در خیابان راهنمایی را به من داد که این طلافروشی تحت عنوان «گالری تخصصی طلا و جواهر کودک» مشغول به کار است. با توجه به اینکه سوژه جذابی به نظر آمد تصمیم گرفتم سری به این طلافروشی بزنم.

پشت ویترین مغازه انواع و اقسام وسایلی که می‌شد با آن‌ها عیار یک بچه را بالا بُرد، دیده می‌شد! از انگشتر و دستبند گرفته تا سنجاق‌سینه و گردنبند که هر کدام در طرح‌ها و مدل‌های مختلف ارائه شده بود.

جلوی تمام این سرویس‌ها، یک جعبه به شدت توی چشم بود که روی آن شیشه شیر، پستونک و تِل طلا خودنمایی می‌کرد.

برای اینکه از قیمت این وسایل مطلع شوم وارد مغازه شدم. فروشنده یک خانم بود و خیلی با حوصله به سوالاتم جواب داد.

پرسیدم حالا واقعاً این وسایل طلا هستند، این سؤال را از صاحب مغازه پرسیدم که در جواب گفت: بله؛ طلا هستند اینجا مغازه طلافروشی است.

فروشنده ادامه داد: به طور کل ما یک گالری تخصصی طلا و جواهر کودک در مشهد هستیم.

پرسیدم دقیقا چه چیز‌هایی برای کودکان می‌سازید که در جواب گفت: در حال حاضر علاوه بر انگشتر، دستبند، گردنبند، گوشواره و پلاک؛ شیشه شیر، پستونک، کِش مو، تاج، تِلِ سر و زنجیرِ پستونک، دستبند پسرانه، مدال و زنجیرِ گردن پسرانه هم می‌سازیم!

از قیمت وسایل پرسیدم که در جواب بیان کرد: قیمت‌ها متفاوت و بسته به میزان کاری که روی وسایل انجام می‌شود قیمت گذاری می‌شوند.

به‌طور مثال تِل ۲۰ میلیون تومان، کِش مو ۵ میلیون تومان، سنجاق‌سینه حدود ۲ میلیون تومان، پستونک ۲ میلیون تومان و شیشه شیر ۸ میلیون تومان و چنانچه سرویس انگشتر، گوشواره، دستبند و گردنبند هم بخواهید قیمت‌ها از ۴ میلیون تومان شروع می‌شود.

فروشنده ادامه داد: همچنین چنانچه یک سرویس کامل از موارد گفته‌شده را بخواهید حدود ۴۰ میلیون تومان باید به چشمتان ببینید!

وی بیان کرد: در حال حاضر تنها در مشهد شعبه داریم، اما چنانچه سفارش داشته باشیم به تمامی نقاط ایران کالا‌ها را ارسال و یا مطابق با آنچه که مشتری تقاضا کند، سفارش می‌پذیریم.

موقع خروج از مغازه کارتشان را دادند و گفتند برای خرید این موارد احتیاج به سفارش نیست؛ هر زمان که بخواهید موجودی داریم.