فرنچ ناخن را می‌توان زیباترین و محبوب‌ترین روش طراحی ناخن نامید که در شکل ساده خود بسیار شیک و جذاب است و باعث می‌شود انگشتانی زیباتر داشته باشید. این روش لاک زدن ظاهری طبیعی و جذاب به ناخن‌های شما می‌دهد و می‌توانید به راحتی ناخن‌های خود را در خانه فرنچ و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. فرنچ ناخن در خانه کار دشواری نیست.
در این مطلب مراحل انجام فرنچ ناخن را به شما خواهیم گفت تا با کمی تمرین بتوانید به راحتی آن را به بهترین شکل انجام دهید.

۱-ناخن‌ها را پاکسازی کنید

در اولین مرحله از فرنچ ناخن در خانه، باید با استفاده از پد‌های مخصوص لاک پاک‌کن سطح ناخن را از لاک و هرگونه آلودگی پاک کرده و سپس دست و ناخن‌های خود را با آب و صابون بشویید. حتی اگر قبلا لاک بی‌رنگ هم استفاده کرده‌اید حتما این مرحله را انجام دهید. توجه داشته باشید هنگام شستن دست‌ها از آب سرد استفاده کنید، زیرا استفاده از آب گرم باعث می‌شود که پس از سرد شدن دست‌ها، لاک به راحتی و خیلی زود از روی ناخن جدا شود.

۲-به ناخن‌ها شکل دهید

با کوتاه کردن ناخن‌ها به اندازه دلخواه و هم اندازه شروع کنید. به خاطر داشته باشید برای فرنچ کردن، هرچه ناخن بلندتر باشد بهتر است؛ یعنی هیچ‌گاه آن‌ها را از ته نگیرید. فراموش نکنید که حتما ناخن‌ها را سوهان بکشید.

۳-ناخن‌ها را مرطوب کنید

دست‌های خود را در یک کاسه آب گرم قرار دهید و بگذارید برای ۱ یا ۲ دقیقه مرطوب شوند. می‌توانید کمی روغن نارگیل و یا نرم‌کننده در آن بریزید. سپس با استفاده از سوهان برقی مخصوص، کوتیکول‌های ناخن را به آرامی به عقب برگردانید. کوتیکول به لایه پوستی اطراف ناخن گفته می‌شود. به هیچ عنوان نباید آن‌ها را از ته از بین ببرید، چون در این صورت بخش سفید دچار عفونت‌های ناخن شده و بد شکل می‌شوند.

۴-آماده کردن ناخن برای فرنچ

در این مرحله، ابتدا کمی الکل ضدعفونی کننده بزنید و سریع پاک کنید. قبل از اینکه اولین لایه لاک را بزنید، روی ناخن‌ها را براق کنید تا برای لاک زدن آماده شوند. برای این کار روغن کوتیکول را روی ناخن‌های خود بزنید.

۵-لاک پایه را بزنید

معمولا لاک پایه به رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، کرم روشن یا برق ناخن است؛ اما می‌توانید از هر رنگی که می‌خواهید استفاده کنید. اگر ناخن‌های زردی دارید، بهتر است رنگ پایه را کمی تیره‌تر انتخاب کنید. یک لایه نازک از لاک را بزنید و مدتی صبر کنید تا خشک شود. با حرکت نرم و یکسان همه‌ی ناخن‌ها را لاک بزنید. این مرحله را برای لایه دوم تکرار کنید.

۶-استفاده از برچسب فرنچ ناخن

برخی ست‌های مانیکور برچسب‌های نازک ناخن هم دارند. وقتی رنگ پایه خشک شد، برچسب‌های فرنچ را بچسبانید تا نوک سفید بی‌نقصی به دست بیاورید. اگر از این برچسب‌ها ندارید مشکلی نیست فقط کافی است با تمرکز بالا مرحله بعدی را انجام دهید. می‌توانید از چسب‌های معمولی و حتی از چسب زخم برای تکمیل کردن فرنچ خود استفاده کنید.

۷-سر ناخن‌ها را سفید کنید

با لاک سفید خود، به آرامی سر ناخن را سفید و چند دقیقه صبر کنید تا لاک خشک شود. این مرحله را یک‌بار دیگر تکرار کنید.

۸-برچسب‌ فرنچ ناخن را جدا کنید

در آخرین مرحله از فرنچ ناخن، برچسب‌ها را برداشته و یک لایه برق ناخن بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا این لایه خشک شود. به همین راحتی ناخن‌های خود را در خانه فرنچ کردید.