علی کریمی بهترین هافبک فصل گذشته فوتبال ایران بود که نبض میانه میدان تیم استقلال را در دست داشت. آبی‌ها آنجا اهمیت این بازیکن در ترکیب‌شان را درک کردند که در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا و در برابر الشرطه عراق، عملکرد آبی‌پوشان در همان یک نیمه، با انتقادهای زیادی همراه شد. حضور کریمی در نیمه دوم (با آنکه بدون تمرین و ۲۴ ساعت قبل از بازی به تیم اضافه شده بود) باعث شد تا آبی‌ها ریتم خود را باز یابند و با کسب تساوی از حذف در مرحله گروهی نجات پیدا کنند.

طرفداران استقلال البته از مدت‌ها قبل خود را برای جدایی کریمی آماده کرده بودند. در روزهایی که بازیکنان این تیم با حضور در هتل آزادی قراردادشان را با سعادتمند تمدید می‌کردند، تنها بازیکنی که امضایش را پای برگه‌های پر زرق و برق سعادتمند نزد علی کریمی بود. او آنقدر به جدایی مصمم بود که حتی بالاترین پیشنهاد در بین بازیکنان استقلال را هم قبول نکرد .

 

علی کریمی با القطر به توافق رسید | سایت انتخاب

 

با تغییرات در کادر مدیریتی استقلال و عدم توفیق کریمی در انتقال به فوتبال اروپا، زمزمه‌های تمدید قرارداد این بازیکن آغاز شد و کم‌کم اعضای هیئت مدیره استقلال وعده‌ی تمدید قرارداد کریمی را دادند. حتی در روزهای گذشته خبر غیررسمی(( بقای شماره ۶ آبی‌ها)) در این تیم منتشر شد. همه این اتفاقات باعث شد تا کادرفنی و طرفداران استقلال به ماندن کریمی دلخوش شوند و ترکیب تیم خود را با تصور حضور این بازیکن برانداز کنند.

تیم استقلال که به غیر از چشمی، همه‌ی ستاره‌های خود را در تیمش نگه داشته بود و با جذب چند بازیکن، فصل نقل و انتقالاتی فوق العاده ای را پشت سر گذاشته و در انتظار شروعی قدرتمند در لیگ بیستم بود، حالا یکی از اصلی‌ترین مهره های خود را از دست داده تا همه چیز برای فکری و کادرفنی‌اش ایده‌آل به پایان نرسد.