دلایل مرگ متفاوت است؛ بیماری، کهولت سن، حوادث و … از جمله علل مرگ و میر به شمار می‌روند، اما برخی افراد به دلایل غیر پیش بینی شده جان خود را از دست می‌دهند. در این گزارش چند نمونه از آن‌ها را خواهید خواند؛

مرگ بر اثر پرخوری

پادشاه سوئدی به نام «آدولف فردریک» علاقه زیادی به غذا خوردن داشت، این پادشاهِ عشق غذا در سال ۱۷۷۱ میلادی در ۶۱ سالگی به دلیل مشکل هضم پس از خوردن یک وعده غذایی پربار شامل لابستر، خاویار، سوپ کلم پیچ، شاه ماهی نمک سود شده، و یک دسر کیک چند طبقه از دنیا رفت.

کیک مورد نظر با خمیربادام و شیر درست شده بود. به عبارت دیگر آدولف فردریک پادشاهی بود که براثر پرخوری دچار پارگی دیواره معده شد و درگذشت و به یک موضوع مضحک و خنده دار تا سال‌ها تبدیل شد.

مرگ بر اثر سقوط گاو
مردی برزیلی به نام «خیاو ماریا سوزا» ۴۵ ساله بر اثر افتادن گاو روی او، وقتی در رختخوابش بود از دنیا رفت. وزن گاو یک و نیم تُن بود. خانه روی یک تپه سراشیبی تند قرار داشت ، گاو روی سقف رفت و پس از سقوط بر روی مرد برزیلی منجر به مرگ او شد، اما همسرش جان سالم به در برد.

مرگ ناشی از خنده
«کرایسیپوس» فیلسوف یونانی، با افکار و نظریات خود در زمینه‌های علمی متعدد از جمله فلسفه، منطق، فیزیک، الهیات و ریاضی به شهرت رسیده بود. روزی به یک الاغ شراب خوراند، این امر باعث شد تا الاغ کار‌های عجیب و غریبی انجام دهد. کرایسیپوس با دیدن این صحنه آنقدر خندید که قلبش از کار افتاد و مرد.

مرگ بر اثر بازسازی صحنه قتل
«کلیمن والانتیگام» وکیل و سیاستمدار آمریکایی بود. او از موفق‌ترین وکلا بود و به ندرت در پرونده‌ای شکست می‌خورد. در سال ۱۸۷۱ میلادی وکالت فردی به نام «توماس مک گیهن» را بر عهده گرفت. موکل او در یکی از میکده‌ها با فردی به نام «تورن میرز» درگیر شده و به او تیراندازی کرده بود.

او در دفاع از متهم ادعا نمود، مقتول اشتباهی مورد اصابت گلوله خودش قرار گرفته و زمانی که در حالت خمیده قصد بیرون کشیدن اسلحه اش را داشته این اتفاق افتاده، کلیمن برای اثبات نظریه اش در مقابل هیأت منصفه، این صحنه را بازی می‌کند و از بدشانسی خودش را به اشتباه مورد اصابت قرار می‌دهد، پس از این حادثه، نظریه وکیل ثابت و موکل نیز از اتهام قتل تبرئه می‌شود.

غرق شدن در شکلات
یک کارگر آمریکایی به نام «رابرت هیرچی» در کارگاه تولید نان در ایالت پنسیلوانیا کار می‌کرد که درون ظرف شکلات افتاد و غرق شد.

مرگ به خاطر عکس
«اکتون بل» وقتی سعی داشت عکسی از خودش را در حالت Planking روی نرده‌های بالکن طبقه هفتم بگیرد بر اثر از دست دادن تعادلش سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

مرگ در میان زباله‌ها
دو برادر به نام‌های «هومر کولیر» «لانگلی کولیر» جزو آدم‌هایی بودند که دوست داشتند خرت و پرت جمع کنند و از این که چیزی را دور بریزند واهمه داشتند. آن‌ها وسواس فکری داشتند و روزنامه‌ها و خرده وسایل زیادی در خانه شان جمع کرده و برای نگهداری از این حجم وسایل در راهرو‌ها و ورودی‌های خانه دام کار گذاشته بودند تا دزد‌ها نتوانند وارد خانه شده و وسایل را بدزدند.
در سال ۱۹۴۷ میلادی، فرد ناشناسی به پلیس خبر داد که در خانه کولیر‌ها جسد وجود دارد. پلیس به خانه می‌رود و جسد هومر را پیدا می‌کند، پس از دو هفته تلاش توانستند جسد لانگلی را هم از وسط ۱۰۰ تُن آشغال و وسایل به درد نخور پیدا کنند، جسد لانگلی تجزیه شده و موش‌ها آن را خورده بودند. بنا به گفته پلیس، لانگلی قصد داشته تا برای برادرش غذا ببرد که داخل یکی از دام‌ها می‌افتد و می‌میرد و برادرش هم چند روز بعد بر اثر گرسنگی جان می‌سپارد.

مرگ بر اثر حشره کش

یک زن مصری، پس از پایان کارش روی زمین کشاورزی، مقداری آب نوشید، احساس کرد که چیزی در گلویش گیر کرده، به ظرف آب نگاه کرد و متوجه شد که در اطراف ظرف تعداد زیادی حشره بزرگ و ترسناک وجود دارد، دست و پایش را گم می‌کند و دوان دوان به سوی خانه رفته و مایع حشره کش را سر می‌کشد و می‌میرد.

قتل به خاطر جدایی

مردی به همسرش خبر داد که قصد جدایی از او را دارد، زن از این ماجرا به شدت عصبانی شد، بنابراین خودش را از طبقه دهم ساختمان پایین انداخت و روی همسرش که در حال خروج از ساختمان بود افتاد. شوهر در دم جان سپرد و زن زنده ماند.

مرگ تیم فوتبال بر اثر برخورد صاعقه

تیم فوتبالی در کنگو در سال ۱۹۹۸ میلادی زیر بارش باران بازی می‌کردند که همگی آن‌ها بر اثر اصابت صاعقه قوی از دنیا رفتند و هر ۱۱ بازیکن جان خود را از دست دادند. میانگین سن آن‌ها بین ۲۰ تا ۳۵ سال بود، نکته جالب این که هیچ یک از بازیکنان تیم حریف آسیبی ندیدند.