مواد لازم برای پخت کیک هویج

  1. آرد : دو لیوان سرخالی
  2. تخم مرغ : ۴ عدد
  3. شکر : یک لیوان سر خالی
  4. روغن مایع : حدودا سه چهارم لیوان
  5. دارچین : یک و نیم قاشق چای خوری
  6. بکینگ پودر: یک و نیم قاشق چای خوذی
  7. مغز گردو : نصف لیوان
  8. وانیل : نوک قاشق چای خوری
  9. نمک : نوک قاشق چای خوری
  10. هویج ریز رنده شده : دو لیوان سر خالی

طرز تهیه کیک هویج ساده و خوشمزه

برای شروع پخت کیک هویج ابتدا تخم مرغ، شکر و وانیل را با همزن به خوبی هم بزنید تا کاملا تغییر رنگ دهد و رنگ آن روشن شود. توجه داشته باشید که این مرحله در بافت کیک اهمیت زیادی دارد. سپس روغن مایع را اضافه کرده و مخلوط نمایید.

آرد، بکینگ پودر، دارچین و نمک (مواد خشک) را الک نموده و در چند مرحله به مخلوط اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی هم بزنید. هم زدن در حدی باشد که آرد گلوله نشود و مخلوط ما یکدست شود، توجه داشته باشید که هم زدن زیاد باعث سفت شدن کیک می شود.

حال هویج رنده شده و گردوی خرد شده را اضافه نمایید و مخلوط کنید.مواد کیک را داخل قالبی که چرب نموده و آرد پاشی کرده اید بریزید و در فر که از قبل گرم نموده اید با درجه ۱۸۰قرار دهید.

مدت زمان پخت این کیک بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه است که بستگی به فر شما دارد و می توانید از پخت آن با یک خلال دندان مطمئن شوید.کیک هویج ما آماده شد آن را در ظرف مناسب قرار داده و به دلخواه به تزیین کیک بپردازید و نوش جان نمایید. یکی از ایده های جالب برای تزیین کیک هویج استفاده از حلوا هویج است، مقداری از حلوا را با دست به شکل هویج فرم داده و روی کیک بچینید.همانطور که مشاهده نمودید.