کیک شکلاتی یکی از کیک‌های خوشمزه و پرطرفدار است؛ به‌خصوص اگر با نوتلا درست شود. کیک شکلاتی نوتلا با یک نوشیدنی گرم، میان وعده‌ای مطلوب برای روزهای سرد است.

مواد لازم تهیه کیک شکلاتی نوتلا :
آرد سفید: ۲ پیمانه
تخم مرغ: ۵ عدد
بیکینگ پودر: یک قاشق غذاخوری
پودر کاکائو: ۲ قاشق سوپ‌خوری
نوتلا: ۲ قاشق سوپ‌خوری
شیر: یک پیمانه
شکر: یک پیمانه
روغن مایع: سه چهارم پیمانه
وانیل: نصف قاشق چای‌خوری


طرز تهیه کیک شکلاتی نوتلا :
شیر، نوتلا و پودر کاکائو را با هم مخلوط کرده، روی شعله ملایم بگذارید تا خوب حل شوند؛ سپس برای یکنواخت شدن از صافی رد کنید.

زرده و سفیده تخم مرغ‌ها را از هم جدا کنید. با دور تند همزن، سفیده را با نیمی از شکر مخلوط کنید تا حجم آن چند برابر شود و کاملا پف کند؛ طوری که وقتی ظرف را برعکس کنید از ظرف نریزد. زرده‌ها را با بقیه شکر و وانیل مخلوط کنید تا غلیظ، کشدار و کرم رنگ شوند.

مخلوط شیر، نوتلا و پودر کاکائو را با مخلوط زرده ترکیب کرده و با همزن بزنید؛ سپس روغن، آرد و بیکینگ پودر را به مواد بیفزایید. در آخر سفیده پف کرده را به مایه کیک افزوده و با لیسک تمام مواد را با هم مخلوط کنید.

داخل قالب کیک را چرب و آردپاشی کنید. مایه را در قالب ریخته و آن را ۵۰ دقیقه در فر بگذارید تا کیک آماده شود. برای اطمینان از پختن کیک، چنگال یا خلال دندان در آن فرو کنید؛ اگر از مایه به آن‌ها نچسبید، کیک آماده است. آن را در ظرف سرو برگردانید و با انواع میوه و شکلات تزیین کنید.