مواد لازم :

دنت وانیلی    ۷عدد

پنیر خامه ای    ۱/۵ بسته

خامه   ۳ قاشق غذاخوری

پودر ژله (آلوئه ورا-انار-لیمو)    هر کدام ۱  بسته

بیسکوییت کرم دار شکلاتی   ۲بسته

بیسکوییت سبوس دار     ۱/۲ بسته

کره    ۱۲۵ گرم

شکلات چیپسی    به مقدار لازم

 

طرز تهیه :

ابتدا کف قالب کمربندی را چرب کنید و داخل فریزر قرار دهید، سپس بیسکوئیت ها را خرد کنید و داخل خرد کن یا غذا ساز بریزید و پودر کنید. کره را روی حرارت آب کنید و به آن اضافه کنید و مخلوط کنید .سپس بیسکوئیت ها را کف قالب بریزید و با لیسک بخش کنید سپس با کف لیوان آن را پرس کنید.

در یک کاسه ی بزرگ پنیر خامه ای را با همزن بزنید تا باز شود و دنت ها را به آن اضافه کنید کاملا با همزن بزنید تا مخلوط شوند سپس خامه را اضافه کنید و باز هم بزنید هر کدام از پودرهای ژله را در دوسوم لیوان آبجوش حل کنید و روی بخار کتری قرار بدهید تا شفاف شوند. مایه دسر را به سه کاسه تقسیم کنید، به طوری که یکی از قسمت ها کمی بیشتر از دو قسمت دیگر باشد.

به قسمت بیشتر ژله ی انار را اضافه کنید و در صورت تمایل کمی رنگ قرمز به آن اضافه کنید و به کاسه ی دوم ژله ی لیمو و کمی رنگ سبز و به کاسه ی سوم ژله ی آلوئه ورا و کاملا هر کدام را با لیسک جداگانه هم بزنید تا یک دست شوند.

اکنون در قالب روی بیسکوئیت ها ابتدا ژله ی سبز را بریزید. سپس از قسمت مرکز مایه ی سفید را بریزید و بعد از مرکز قسمت سفید مایه ی قرمز را بریزید. در این مرحله می توانید از شکلات های چیپسی به عنوان هسته ی هندوانه روی قسمت قرمز بریزید. سپس قالب را چند ساعت داخل یخچال قرار بدهید تا کاملا ببندد. سپس از یخچال خارج کنید و آن را به آرامی از قالب جدا کنید.