دمنوش به علاوه بر عطر و طعم خوبی که دارد، برای سلامتی بدن مفید است و می‌تواند جایگزین خوبی برای نوشیدنی‌های مضر باشد. برای آشنایی با طرز تهیه دمنوش به با ما همراه باشید. مواد لازم تهیه دمنوش به : هل: ۴ عدد آب جوش: ۴ لیوان چوب دارچین: ۲ تکه به خشک شده: ۴ […]

دمنوش به علاوه بر عطر و طعم خوبی که دارد، برای سلامتی بدن مفید است و می‌تواند جایگزین خوبی برای نوشیدنی‌های مضر باشد. برای آشنایی با طرز تهیه دمنوش به با ما همراه باشید.

مواد لازم تهیه دمنوش به :

هل: ۴ عدد
آب جوش: ۴ لیوان
چوب دارچین: ۲ تکه
به خشک شده: ۴ قاشق غذاخوری
غنچه گل محمدی خشک شده: ۴ عدد

طرز تهیه دمنوش به :


این مقدار مواد برای ۴ نفر در نظر گرفته شده است.

برای تهیه این دمنوش خانگی، ابتدا به را خشک کنید. برای این کار به را تمیز شسته، هسته آن را بگیرید و به ۴ قسمت تقسیم کنید. پوست به را به هیچ وجه نگیرید.

به را با پوست، درشت رنده کرده، در تابه‌ای نچسب بریزید و روی شعله ملایم بگذارید. آن را تفت داده و مدام هم بزنید تا قهوه‌ای شود؛ سپس از روی شعله بردارید. مراقب باشید به نسوزد و طعم دود نگیرد.

سپس به تفت داده شده را کف سینی بریزید و در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود. وقتی به خوب خشک شد، آن را در شیشه بریزید و در یخچال بگذارید. به خشک را تا چندین ماه می‌توانید به این صورت نگه دارید.

وقتی به خشک آماده شد، آن را با هل، چوب دارچین و گل محمدی در صافی قوری ریخته و روی آن آب جوش بریزید. قوری را روی کتری بگذارید تا ۳۰ دقیقه دم بکشد و خوش رنگ شود.

دمنوش به را در فنجان ریخته و با گل محمدی روی آن را تزیین کنید.

این دمنوش گیاهی را می‌توانید با عسل یا نبات سرو کنید.