طبیعت دیدنی و جاذبه‌های گردشگری ثلاث باباجانی برای دوست داران طبیعت و گردشگری، دارای ارزش تاریخی و طبیعی فراوانی است.

بکر بودن چشم‌اندازهای طبیعی و مناطق سرسبز به خاطر جمعیت کم این منطقه، بهار در ثلاث باباجانی را بسیار دیدنی کرده است. با ما همراه باشید.

منظره‌های بسیار دیدنی  و تماشایی گردنه‌های «سیاتایر» و «مله سراژین» و «یک شبی» و مناظر دلربای کوه‌های سارَون، بنی گز، شِفیله، بَمو، دالاهو، نور، قَجَر، دری و … لنز دوربین عکاسان و گردشگران بسیاری را به سمت ثلاث باباجانی کشانده است.

هرچند طبیعت زیبای کوه‌ها و مناطق سرسبز نهایت لذت از سفر را به شما خواهند داد، اما این منطقه علاوه‌ بر جاذبه‌های خیره کننده‌، با چشمه‌های دارای خاصیت درمانی و کوه‌های سرشار از گیاهان دارویی خود، توجه بسیاری از گردشگران را به این منطقه جلب کرده است.


دنگی یکی دیگر از جاهای دیدنی ثلاث باباجانی است که می‌توانید در بهار، نظاره گر آن باشید. دنگی در ۵۰ کیلومتری تازه آباد واقع و با کوه‌های شاهو نیز محاصره شده است.

سراب بورنه نیز از یکی از مکان‌های دیدنی ثلاث باباجانی است که در ارتفاعات دالاهو قرار گرفته و آبشارهای بسیار زیبایی دارد. گل‌های نادر و پوشش‌های گیاهی که در این مناطق وجود دارند، بی شک توجه شما را به خود جلب می‌کنند.

تفرجگاه‌های بسیاری در مناطق مختلفی از این شهرستان واقع شده‌اند.
چاله تالگین یکی از این تفرجگاه‌ها است که از پوشش‌های گیاهی مناسبی برخوردار بوده و دشت زیبا و پر جاذبه در نواحی اطراف آن نیز محلی برای گشت و گذار و طبیعت گردی است.

چشمه شفابخش ریزه در ثلاث باباجانی، خاصیت درمانی دارد. بسیاری از افراد برای درمان بیماری‌های کلیوی سری به این چشمه می‌زنند. در ایام تعطیل این منطقه از تردد بیشتری برخوردار است و گردشگران زیادی برای آب تنی در این چشمه ها به این مناطق سفر می کنند.

جاذبه‌های گردشگری ثلاث باباجانی تمامی ندارد. در سفر به این شهرستان، آبشار زیبا و دیدنی شیخ صله در نزدیکی روستایی به همین نام را فراموش نکنید. در نزدیکی این آبشار رودخانه ای دیده می شود که از آن با نام رودخانه قالیچه یاد می‌شود و توجه علاقه مندان زیادی را به خود جلب می‌کند.

به دلیل قدمت طولانی که این مناطق دارند می‌توانید جاذبه‌های تاریخی و باستانی را نیز مشاهده کنید. برخی از جاذبه‌های تاریخی در این مناطق به دوران پارس‌ها می‌رسد.