به تازگی هتلی در کرواسی افتتاح شده که حاصل بازسازی در یک صومعه مخروبه با قدمت قرن ۱۵ میلادی است. نمای این هتل آنقدر زیباست که ما را یاد بنا‌های سریال گیم آو ترونز می‌اندازد. تازه این هتل با تعدادی از آثار هنری گرانبها و نادر پر شده. این هتل باغی از ۸۰ نوع گیاه دارویی دارد و در آن توسط سرآشپز‌هایی با شهرت جهانی، غذا و نوشیدنی سرو می‌شود.

 

 

تازه این هتل با تعدادی از آثار هنری گرانبها و نادر پر شده. این هتل باغی از ۸۰ نوع گیاه دارویی دارد و در آن توسط سرآشپزهایی با شهرت جهانی، غذا و نوشیدنی سرو می‌شود. مهمانان هتل منظره‌ای زیبا از دریای آدریاتیک را می‌توانند ببینند.

سال تاسیس صومعه، سال ۱۴۸۳ برآورد می‌شود و راهبان تا سال ۱۸۲۲ در آن زندگی می‌کردند. اما بعد از آن صومعه خالی از انسان شد، به دست فراموشی سپرده شد و تقریبا تبدیل به یک مخروبه شد.

اما در سال ۱۹۹۲ همه چیز عوض شد. در این زمان یک زن ثروتمند که در لندن کلکسیونر آثار هنری بود؛ به کرواسی رفته بود تا آثار هنری آسیب‌دیده در جریان درگیری‌های بالکان را نجات بدهد. این زن به نام فرانسیسکا تایسن بورنمزا، با قایق سفری به جزیره لوپود Lopud که صومعه در آن بود، انجام داد و از اینکه چنین بنای زیبایی با غفلت، نابود شده، ناراحت شد.

پس بازدید دومی از صومعه ترتیب داد و این بار یک معمار مشهور به نام فرانک گری را همراهش برد. این معمار در طی یک پروژه بیست ساله کار مرمت و بازسازی صومعه و تبدیلش به یک هتل دلخواه را انجام داد. هتل بعد از تکمیل کار، هتل لوپود ۱۴۸۳ نامیده شده که اشاره به سال ساختش دارد.

 

۱۲ اتاق کوچک راهبان در این صومعه حالا تبدیل به ۵ سوییت مدرن شده که از فناوری قرن ۲۱ برخوردارند.

آثاری هنری خوب و متناسبی هم به هتل منتقل شده و علاوه بر مبلمان مدرن مبلمان دوره گوتیک و رنسانس هم داخلش تعبیه شده است.

در محوطه بیرون علاوه بر باغ گیاهان دارویی، درختان لیمو و زیتون کاشته شده‌اند. از فراز بام هتل می‌شود منظره زیبای دریا و غروب خورشید را دید و حتی در شرایط آب و هوایی می‌شود زادگاه مارکو پولو -کورکولا- را در افق دور دید.

حتی اتاق نقشه و اسناد قدیمی به یک اتاق چندمنظوره دارای تجهیزات صوتی و تصویری پیشرفته تبدیل شده که در آن می‌توان همایش‌هایی با گنجایش ۳۰ مدعو ترتیب داد.