شیوه ی تقاضا موثر زنان از همسرانشان

 

 

لطفا” بیل را ببر دامپزشکی . موقع آن رسیده که واکسن بیل را بزنیم می توانی ببریش دامپزشکی
چیزهایی که به نظر زنان خواهش و پرسش و توضیح کامل برای قانع کردن است در ذهن مردان معنی دیگری دارد . برای اصلاح این جملات نکات جزئی ولی مهم دست کم ۳ ماه تمرین کنید .

 

به نکاتی در مورد مرحله ی اول توجه کنید :

سوال : زن با خود می گوید : چرا باید از او تقاضای کمک کنم در حالی که من بدون این که از او خواهش کند به او کمک می کنم .

جواب : زنان برای انجام کاری از هم خواهش نمی کنند ولی برای مردان باید از این روش استفاده شود . مرد هنگامی که حس می کند قدرتش شناخته می شود خودش داوطلب کمک و حمایت می شود .

سوال : زن با خود می گوید : اگر مرا دوست دارد باید خودش برای کمک پیش قدم شود لازم نیست که من از او تقاضا کنم .

جواب : این به علت تفاوت مردان و زنان است و برای ارتباط موثر بهتر است زن به این تفاوت توجه کند .

سوال : زن با خود می گوید : اگر از او کمک بخواهم فکر می کند خدمات من ارزش کمتری دارند و دیگر از خود مایه نمی گذارد .

جواب : مرد اگر احساس اجبار نکند سخاوت به خرج می دهد و تقاضای زن را برابر با ابراز محبت و صمیمیت زن به خود می داند .

سوال : زن به خود می گوید : وقتی تقاضایی از شوهرم دارم توضیح می دهم که چرا به کمک او احتیاج دارم و می ترسم اگر خلاصه حرف بزنم او تصور کند زن پر توقعی هستم .

جواب : وقتی مرد درخواست زن را می شنود معمولا” مطمئن است که در خواست او دلایل منطقی دارد و نیازی به توضیح نیست و اگر زن دلایل فراوانی برای درخواستش بیاورد مرد حس می کند مجبور است آن کار را انجام دهد و زن قصد تسلط بر او را دارد . مرد اگر توضیحی نیاز داشته باشد خودش می پرسد .

 

توضیح مرحله ی دوم :

بیشتر خواستن را تمرین کنید . حتی اگر مطمئن هستید که مرد جواب منفی می دهد . وقتی مطمئن شدید که بابت کارهای قبلی او از او قدردانی کرده اید به تدریج تقاضاهایتان را زیاد کنید و یاد بگیرید در عین حال تحمل جواب منفی را داشته باشید .

اگر مرد آزاد باشد که پاسخ مثبت یا منفی بدهد ترجیحا” پاسخ مثبت خواهد داد .

وقتی مرد به درخواست حمایت و تقاضا از طرف شما عادت کرد باور می کند که دوستش دارید و احساس نمی کند که تحت سلطه ی شما است و مطمئن می شود برای این که دوستش داشته باشید نیازی نیست خودش را عوض کند و پاسخ مثبت بیشتری به تقاضای شما می دهد .

در این مرحله درخواست کمک در همه شرایط را تمرین کنید و قبلا” فکر کنید اگر جواب منفی داد چه باید بکنید . حتی اگر حس کردید جواب منفی است با شجاعت از او کمک بخواهید .

مثلا” زمانی ممکن است که مرد تمام هوش و حواسش به اخبار است و زن از او می خواهد که مرد به خرید برود و چون زن پیشاپیش می داند که جواب منفی است پاسخ مناسبی در نظر بگیرد .

مثل ( بسیار خوب ) یا ( اشکالی ندارد ) این پاسخ حکم موسیقی دلنوازی را برای مرد دارد . اما همان پاسخ ( بسیار خوب ) کافی است .

زن باید طوری تمرین کند و طوری سوال کند که مرد با خیال راحت و بدون نگرانی و ترس از دست دادن محبت شما جواب منفی بدهد .

نباید زن اعتراض کند و یا غر بزند و فقط بگوید بسیار خوب . هنگامی که به مردی امکان می دهید با آرامش به شما جواب نه بدهد . او را آماده می کنید که دفعه بعد جواب مثبت بدهد . مثال :

زمان درخواست :
شیوه ی درخواست :

مرد مشغول انجام کاری است و بچه ها را باید از مدرسه بیاورد . معمولا” در این مواقع مزاحم او نمی شوید و خودتان انجام می دهید .

بگوئید می شود سمیرا را از مدرسه بیاوری ؟ الان تلفن زد و گفت کلاسش تمام شده است . اگر پاسخ منفی داد با خوشرویی بگوئید باشد . مسئله ای نیست .
شوهرتان دوست دارد به سینما برود و فیلم تماشا کند . اما شما دلتان می خواهد به رستوران بروید . شما می دانید که او از دیدن فیلم لذت می برد .

خواسته ی خود را مطرح نمی کنید . بگوئید می شود امشب برویم رستوران اگر جواب منفی داد با آرامش بگوئید اشکالی ندارد .
رابطه ای صحیح و منطقی است که زن و شوهر بتوانند بی آن که از بابت یکدیگر نگران باشند نظرات مخالف خود را راحت بیان کنند .