شورولت کوروت را می توان یکی از شاخص ترین و نمادین ترین دستاوردهای تاریخ صنعت خودروسازی ایالات متحده دانست. این خودروی اسپرت از سال ۱۹۵۳ روی خط تولید قرار داشته و از آن زمان تاکنون در هفت نسل راهی خیابان ها شده است.

حدود سه سالی می شود که نسل هشتم کوروت (C8) به یکی از موضوعات اصلی محافل خودرویی تبدیل شده و گاه و بیگاه با انتشار تصاویر جاسوسی، شایعات و گمانه زنی هایی پیرامون آن شکل گرفته است. این مساله سبب شده تا کوروت جدید یکی از مورد انتظارترین خودروهای سال ۲۰۱۹ لقب بگیرد.

همانطور که شورولت قبلا قول داده بود، با فرا رسیدن ۱۸ جولای بالاخره موعد رونمایی از نسل هشتم کوروت فرا رسیده و جدیدترین عضو این تبار پرطرفدار رسما معرفی شد.

کوروت C8 یک تفاوت ساختاری بنیادین با پیشینیان خود دارد؛ برخلاف نسل های قبلی که در همه آنها موتور در قسمت جلو قرار داشت، در این نسل موتور به قسمت میانی منتقل شده تا رویای زورا آرکوس-دانتوف (مهندسی که از وی به عنوان مخترع و “پدر کوروت” یاد می شود) پس از چند دهه محقق شود.
همانطور که از روی تصاویر جاسوسی و پروتوتایپ های اخیر مشخص بود، نسل جدید کوروت از طراحی خشن و تهاجمی برخوردار است. در نمای روبرو چراغ های باریک و کشیده، ورودی های هوای بزرگ سپر به همراه اسپویلر کوچک و خطوط تیز روی کاپوت از جمله المان های شاخص هستند.
سبک خشنی که از قسمت دماغه خودرو آغاز شده، به سمت عقب نیز امتداد یافته است. در نمای جانبی شاهد یک شکاف حجیم هستیم. این شکاف برای رساندن هوای تازه به موتور کاربرد دارد.