بسیاری از گردشگرانی که به شهر باکو سفر می کنند، در تمام طول سفر بوی تخم مرغ به مشامشان می رسد، اما علت وجود این بو در شهر باکو چیست.

آشنایی با شهر باکو

باکو، شهری که همیشه بوی تخم مرغ می دهد، بسیاری از گردشگرانی که به شهر باکو سفر می کنند، در تمام طول سفر بوی تخم مرغ به مشامشان می رسد، اما علت وجود این بو در شهر باکو چیست؟

در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ بدهیم، بنابراین اگر از علاقمندان به کسب اطلاعات در این زمینه هستید و یا قصد سفر به باکو را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

کشور هایی نظیر آذربایجان، ارمنستان و گرجستان در سال های اخیر تا حد زیادی مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته است و در این میان بسیاری از افراد شهر باکو را در آذربایجان برای سفر انتخاب می کنند.

جالب است بدانید که گردشگران پس از رفتن به باکو ادعا می کنند که در اغلب نقاط این شهر بوی تخم مرغ به مشامشان می رسد، علت این امر وجود دخایر غنی گاز در کشور آذربایجان می باشد.

همچنین باید بدانید که در این کشور بیش از ۴۰۰ دهانه آتشفشانی وجود دارد که گاز های سمی و مضر را منتشر می کنند، تعدادی از این دهانه های آتشفشانی در اطراف شهر باکو وجود دارد و خروج گاز های گوگردی از آن ها سبب تولید بویی شبیه به بوی تخم مرغ می باشد.

البته توجه داشته باشید که این بو به هیچ وجه برای گردشگران تور باکو آزار دهنده نیست و بسیاری از گردشگران حتی متوجه وجود این بو نمی شوند، همچنین وجود این گاز ها با وجود سمی بودن برای سلامتی افراد خطری ندارد، چراکه غلظت بسیار کمی دارند.

تور شهر باکو

گردشگران تور باکو باید بدانند که بوی تخم مرغ بیشتر در مناطق اطراف شهر به مشام می رسد.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم ممکن است در داخل شهر اصلاً متوجه این بو نشوید با این وجود اگر این بو برایتان آزار دهنده است می توانید برای سفرتان کشور های دیگر نظیر ارمنستان و یا گرجستان را انتخاب کنید.