گزارشی جدید نشان می دهد اپل اسناد دو تبلت جدید را ثبت کرده است. کارشناسان تخمین می زنند اپل مشغول ساخت ۳ سری تبلت جدید است.

به گزارش مهر به نقل از انگجت، اپل در پاییز امسال انبوهی از تبلت‌های جدید را نمایش خواهد داد. در همین راستا وب سایت My Smart Price دو سند ثبت مربوط به مدل‌های اعلام نشده آی پد را در کمیسیون اقتصاد اوراسیا رصد کرده است. این اسناد نیز جزو ۵ مدل جدید آی پد هستند که در ماه جاری افشا شده اند.
در این اسناد جزئیات بیشتر از مدل دستگاه‌ها A۲۲۰۰ و A۲۲۳۲ وجود ندارد اما آنها تصویری واضح‌تر از برنامه کوتاه مدت اپل برای آی پد را نشان می‌دهند.

اکنون به نظر می‌رسد سه سری تبلت جدید وجود دارد؛ یک تبلت سری A۲۰۰۰ یعنی (A۲۰۶۸)، دو تبلت سری A۲۱۰۰ یعنی A۲۱۹۷و A۲۱۹۸ و ۴ تبلت سری A۲۲۰۰ که عبارتند از A۲۲۰۰, A۲۲۲۸, A۲۲۳۰ و A۲۲۳۲).

این بدان معنا نیست که اپل سه آی پد کاملاً متمایز عرضه می‌کند بلکه نشان می‌دهد این دستگاه‌ها تمایزهایی خواهند داشت. در حال حاضر کارشناسان معتقدند اپل نسخه اصلی آی پد را احتمالاً با نمایشگر بزرگ‌تر ۱۰.۲ اینچی احیا می‌کند. علاوه بر آن احتمالاً احیای تبلت‌های آی پد پرو ۱۱ و ۱۲.۹ اینچ نیز وجود دارد.

البته چنین تغییراتی دور از ذهن نیست. اپل در سال ۲۰۱۹ مشغول آپدیت تبلت‌های خود از جمله آی پد ایر و آی پد مینی است. همچنین به نظر می‌رسد این شرکت برنامه‌های بیشتری برای نرم افزار قدرتمند iPad OS دارد.