بیماری سلیاک چیست؟ 

بیماری سلیاک ( اسپرو یا سولیاک ) اختلالی است که نسبت به پروتیین گلوتن ایجاد می‌شود و مبتلایان به این بیماری نباید غلات مصرف کنند. درواقع بیماری سلیاک یک اختلال هاضمه و التهاب روده است که به دلیل حساسیت نسبت به گلوتن ایجاد می‎شود و رژیم غذایی خاصی دارد؛ مثلا مصرف گندم و جو برای مبتلایان به این بیماری ممنوع است؛ اگر این بیماری درمان نشود ممکن است در بلند مدت به پوشش روده آسیب بزند و مانع از جذب صحیح مواد غذایی شود.

علت بیماری سلیاک

بیماری سلیاک از تعامل بین ژن ها، خوردن غذا هایی با گلوتن زیاد یا عوامل محیطی ایجاد می‌شود اما علت دقیق آن مشخص نیست. جراحی، بارداری، زایمان، عفونت ویروسی یا استرس عاطفی هم می‌تواند باعث بروز این بیماری در فرد شود.

علائم بیماری سلیاک 

از جمله علت های شایع سلیاک، خستگی، اسهال و استفراغ، کاهش وزن، نفخ و کم خونی است؛ البته این علائم در کودکان و بزرگسالان می‌تواند متفاوت باشد. بیایید تا با هم علائم شایع این بیماری را بررسی کنیم:

-خستگی و بی حالی بدن
-کم خونی
-پوکی استخوان
-خارش پوست
-زخم دهان
-سردرد میگرنی
-آسیب به سیستم عصبی
-درد مفاصل
-سوزش معده

پرهیز غذایی برای بیماران مبتلا به سلیاک

در کنار تمام مواد غذایی مفید برای بیماری سلیاک، پرهیز های غذایی ضروری هم وجود دارد که به کنترل و درمان این بیماری  کمک می‌کند، اگر به این بیماری مبتلا هستید، این پرهیز های غذایی را حتما رعایت کنید.

-غذا های حاوی شیر گاو نخورید.به کودک خود شیر دهید تا نیازی به مصرف شیر گاو نباشد.

-از مصرف قند زیاد یا محصولات تهیه شده از آرد سفید پرهیز کنید.

-از مصرف غذا های فراوری شده، سرخ کرده و هله هوله پرهیز کنید.

-غذا های شیرین و شکلات مصرف نکنید.

-مصرف گوشت را به حداقل برسانید.

-از مصرف تنباکو، چای، قهو و الکل پرهیز کنید.