ستار همدانی درباره بحث‌های عجیب اهالی فوتبال در خصوص ادامه بازی‌های لیگ برتر یا اعلام تیم قهرمان، اظهار داشت: ظاهرا باید همیشه بی‌توجهی خودمان را نسبت به اولین آیتم زندگی یعنی سلامتی نشان دهیم. در دنیا نمی‌بینیم که کسی بخواهد مقابل سلامتی قرار بگیرد، چون سلامتی مردم در اولویت قرار دارد، اما در ایران درگیر مسائلی هستیم که قابل توصیف نیست.

وی ادامه داد: اولویت همه این است که سلامت باشند و مهم نیست چه تیمی قهرمان شود. امروز در دنیا می‌خواهند با ویروس کرونا بجنگند، اما برخی‌ در ایران دنبال مسائل دیگری هستند. در صورتی که مطرح کردن آن درست نیست. به نظرم اولین کسی که این سوال را مطرح کرد و اولین نفری که جواب داد به بُعد انسانیت فکر نکرده است. ما باید حافظ منافع مردم باشیم. متاسفانه انسانیت و معرفت در ایران جای خودش را به مسائل دیگری داده است.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به فرا رسیدن سالگرد اولین قهرمانی استقلال در آسیا تصریح کرد: استقلال باشگاه بزرگی است و همیشه ساختار قوی داشت. از همان دوران ابتدای تاسیس باشگاه، بحث فرهنگی – ورزشی به معنای واقعی دیده می‌شد و در کنار ورزش و قهرمانی، فرهنگ هم وجود داشت. بزرگان فوتبال تعریف کرده‌اند که استقلال چه باشگاه بزرگی بود و از بازیکنان خواسته می‌شد که در کنار ورزش به تحصیل‌ خود ادامه بدهند.

همدانی گفت: وقتی پایه‌های یک تیم درست باشد به موفقیت می‌رسد. باشگاه استقلال از ابتدا برنامه‌محور بود و افق قهرمانی در آسیا داشت که نتیجه‌اش کسب دو قهرمانی در آسیا و چندین قهرمانی در سطح کشور بود. استقلال همچنین سابقه حضور در ۴ فینال آسیا و رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی قاره را دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باشگاه استقلال پتانسیل بالایی دارد، اما در سال‌های اخیر به جای اینکه ستون‌های باشگاه را قوی کنند آن را از بین برده‌اند. امیدوارم شاهد مدیریت بهتری در آینده باشیم و تیم مدیریتی جدید، بتواند استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برساند.