سامسونگ سال ۲۰۲۱ با کاهش قیمت گلکسی زد فلیپ ۳ به ۹۹۹ دلار، مشتریان را شگفت‌زده کرد. با عرضه‌ی این محصول، مردم می‌توانستند برای اولین‌بار گوشی تاشویی با قیمت کمتر از ۱,۰۰۰ دلار بخرند. به‌نظر نمی‌رسد سامسونگ امسال قیمت نسل جدید زد فلیپ را کاهش دهد. گلکسی زد فلیپ ۴ حتی با قیمتی گران‌تر از مدل قبلی آن عرضه خواهد شد.

قیمت مدل ۱۲۸ گیگابایتی گلکسی زد فلیپ ۴ در بازار اروپا احتمالاً ۱,۰۸۰ یورو (معادل ۱,۰۹۸ دلار) خواهد بود. مدل ۲۵۶ گیگابایتی این محصول نیز ممکن است با قیمت ۱,۱۶۰ یورویی (معادل ۱,۱۷۹ دلاری) عرضه شود. درنهایت، انتظار می‌رود مدل ۵۱۲ گیگابایتی گلکسی زد فلیپ ۴ با قیمت ۱,۲۸۰ یورو (معادل ۱,۳۰۱ دلار) روانه‌ی بازار شود.

 

Galaxy Z Flip hands-on: Stronger hinge with practical benefits | ZDNet

 

با‌‌توجه‌‌به اینکه سامسونگ معمولاً محصولاتش را با قیمت مشابهی در ایالات متحد و اروپا عرضه می‌کند، می‌توان انتظار داشت زد فلیپ ۴ نیز در بازار آمریکا با قیمت ۱,۰۹۹ دلار عرضه شود. اگر این شایعه واقعیت داشته باشد، شاهد افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری این محصول خواهیم بود. با درنظرگرفتن مشکلات مربوط به زنجیره‌ی تأمین و استفاده از تراشه‌ی Snapdragon 8+ Gen1 در گلکسی زد فلیپ ۴، قیمت آن نمی‌تواند ارزان‌تر از نسل قبلی باشد. به‌هرحال، گفته می‌شود سامسونگ این گوشی را ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) رسماً رونمایی خواهد کرد و فقط در آن زمان می‌توانیم از قیمت واقعی این محصول آگاه شویم.