ساعت هوشمند Huawei WATCH GT ۲ مجهز به چیپست Kirin A۱ و در دو اندازه ۴۲ و ۴۶ میلی‌متری  به طور رسمی توسط هوآوی معرفی شد. این ساعت هوشمند علاوه بر دوام بی‌نظیر باتری، تجربه‌ای ارتقا یافته از ساعت‌های هوشمند را ارائه می‌کند.

این محصول نخستین ساعت هوشمند مجهز به پوشش شیشه‌ای سه‌بعدی یکپارچه با نمایشگر است. به همین دلیل نمایشگری بزرگتر و بدون حاشیه دارد.

WATCH GT ۲ Huawei حالت‌های ورزشی بیشتر، برنامه‌های غنی‌تر، قابلیت تماس از طریق بلوتوث و پخش موسیقی را ارائه می‌کند که نتیجه آن ارائه کامل‌ قابلیت‌ها و امکانات در زمینه سلامتی و رهگیری فعالیت‌های ورزشی برای افرادی است که به سلامت و کیفیت زندگی اهمیت می‌دهند.

دوام بی‌نظیر باتری به لطف چیپست Kirin A۱

نسل پیشینHUAWEI WATCH GT   به خاطر شارژدهی خیره‌کننده تحسین می‌شد. نسل جدید این ساعت هوشمند پا را فراتر گذاشته و به لطف چیپست اختصاصی Kirin A۱ دوام باتری از نسل قبل نیز بهتر شده است.

چیپست Kirin A۱ از واحد پردازش بلوتوث پیشرفته، واحد پردازش صدای قدرتمند، واحد فوق کم‌مصرف پردازش نرم‌افزارها و واحدی جداگانه برای مدیریت مصرف انرژی تشکیل شده‌است. استفاده از هسته‌ پردازشی Cortex-M۷ برای واحد پردازش نرم‌افزارها باعث شده شاهد نرخ مصرف انرژی ۱۰uA/MHz باشیم که در مقایسه با مقدار متوسط فعلی ۳۰uA/MHz  به مراتب پایین‌تر است. به این ترتیب علاوه بر شارژدهی، می‌توان روی عملکرد قدرتمند WATCH GT ۲ نیز حساب باز کرد.

در استفاده‌های روزمره، سری ۴۶ میلی‌متری HUAWEI WATCH GT ۲ قادر است تا دو هفته استفاده پیاپی دوام بیاورد. این مدت می‌تواند شامل هفته‌ای نیم‌ساعت مکالمه از طریق بلوتوث، نیم‌ساعت پخش موسیقی، ۹۰ دقیقه رهگیری فعالیت‌های ورزشی و فعال بودن بودن قابلیت نظارت هوشمند بر ضربان قلب باشد. سری ۴۲ میلی‌متری HUAWEI WATCH GT ۲ نیز قادر است شارژدهی یک هفته‌ای را ارائه کند.

هر دو سری WATCH GT ۲ از نظر مصرف انرژی در ثبت و رهگیری فعالیت‌های ورزشی با GPS روشن، بهینه‌تر از قبل عمل می‌کنند. مدل‌های ۴۶ میلی‌متری قادرند با یکبار شارژ کامل تا ۳۰ ساعت و مدل‌های ۴۲ میلی‌متری تا ۱۵ ساعت به رهگیری فعالیت‌های ورزشی با GPS روشن بپردازند