پوست لب بسیار حساس است و به خاطر شیوه زندگی نامناسب، شرایط آب و هوا و نور خورشید آسیب می‌بیند.

شما به راحتی می‌توانید یک نرم کننده لب خانگی درست کرده و با آن خشکی لب‌ها را از بین ببرید.

با ما همراه باشید تا با طرز تهیه چند نوع نرم کننده لب خانگی آشنا شوید.

موم زنبور عسل و نارگیل

یک قاشق غذاخوری موم زنبور عسل را روی بخار آب بگذارید. پس از چند دقیقه یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و کمی عسل به آن بیفزایید. مواد را خوب با هم ترکیب کنید و در آخر دو عدد کپسول ویتامین E را ببرید و پودر آن را در مواد بریزید. وقتی مخلوط خنک شد، آن را در یک ظرف مناسب بریزید و هروقت لب‌ها خشک شد، از آن استفاده کنید.

شکلات نعناع

دو قاشق چای‌خوری موم را روی بخار آب یا در ماکروفر ذوب کنید. یک قاشق چای‌خوری پودر کاکائو را به آن افزوده و با هم مخلوط کنید. دو قاشق چای‌خوری روغن بادام شیرین و چند قطره روغن نعناع تند را به مواد اضافه کنید. وقتی مخلوط خنک شد، آن را در ظرف بریزید و هر زمان که لب‌ها نیاز به هیدراته شدن داشت، از این نرم کننده لب استفاده کنید.

روغن نعناع تند

یک قاشق غذاخوری موم را با یک قاشق چای‌خوری روغن نارگیل و یک قاشق چای‌خوری روغن بادام شیرین روی بخار حرارت دهید. سپس ۲ تا ۳ قطره روغن نعناع تند اضافه کرده و وقتی مخلوط سرد شد، آن را در ظرف بریزید.

نرم کننده لب با اسانس دلخواه

کمی موم را ذوب و با یک چهارم فنجان کره انبه یا کره کاکائو مخلوط کنید. روغن یا اسانس دلخواه خود را با یک قاشق چای‌خوری پودر چغندر با مواد ترکیب کنید. پودر چغندر رنگ طبیعی زیبایی به نرم کننده لب می‌دهد. پس از خنک شدن مواد، آن را در ظرف بریزید.

شیره افرا

۵ گرم موم، ۳ گرم روغن نارگیل، ۴ گرم روغن بادام شیرین، ۴ گرم کره کاکائو و ۴ گرم شیره افرا را در کاسه‌ای ریخته و با شعله متوسط گرم و مخلوط کنید. وقتی مخلوط سرد شد، نرم کننده را در ظرف بریزید.

اسطوخودوس و نعناع

یک قاشق غذاخوری موم، دو قاشق چای‌خوری کره کاکائو و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را روی شعله متوسط بگذارید و هم بزنید. وقتی مخلوط را از روی شعله برداشتید، ۶ قطره روغن نعناع و ۶ قطره روغن اسطوخودوس به آن افزوده و در ظرف مخصوص بریزید.

وانیل و پرتقال

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، یک قاشق غذاخوری روغن‌زیتون، دو قاشق چای‌خوری موم، دو قاشق چای‌خوری کره کاکائو و ۸ قطره اسانس پرتقال را با هم حرارت داده و مخلوط کنید. وقتی مخلوط خنک شد، کمی عصاره وانیل به آن افزوده و دوباره هم بزنید. نرم کننده لب آماده است و می‌توانید آن را در ظرف مناسب بریزید.