ساحل مخفی در نزدیکی منطقه ی پورتو والارتا (Puerto Vallarta) مکزیک قرار گرفته است که به عنوان یکی از معروف ترین مناطق گردشگری مکزیک شناخته می شود و طبیعت آن آن قدر زیباست که گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. به دلیل فاصله ی کم ساحل مخفی با این ناحیه توریست های زیادی هم به این ناحیه می روند تا فقط در طبیعت بکر اطراف آن قدم بزنند و هوایی تازه کنند به همین دلیل قدم زدن و پیاده روی هم از تفریحات جذاب ساحل مخفی محسوب می شود.

طی چند سال گذشته جزایر ماریتا (Marieta Islands) تبدیل به قطب گردشگری محبوبی بین مردم شده است. این محبوبیت عمدتا به‌علت وجود گونه‌های غنی و زیاد جانوری همچون نهنگ ، گوژپشت، دلفین و سفره‌ماهی است. در میان شگفتی‌های بسیار این جزایر، «ساحل عشق» یا «ساحل پنهان» بیشتر مورد توجه بوده است؛ ساحلی زیبا که در یک غار حفره‌مانند مخفی شده و تنها با شنا کردن از یک مسیر تونلی کوتاه و باریک قابل دسترسی است.

انفجارهای کنترل‌شده‌ و دقیق دولت مکزیک، چندین غار عظیم‌الجثه و صخره‌های منحصربه‌فردی در جزایر ماریتا ایجاد کرده است. گفته می‌شود که ساحل پنهان در نتیجه‌ی این انفجارها و فرسایش طبیعی صخره‌های اطرافش بوجود آمده است.

این ساحل شکل عجیبی دارد. شبیه به گودالی بزرگ است که داخلش پوشیده از شن های طلایی رنگ و درخشان، آب زلال اقیانوس آرام و ماهی های رنگارنگ است. در حقیقت این ساحل غاری در کنار اقیانوس بی کران آرام است که به دلیل سکوت و منظره ی زیبایش مقصد خوبی برای عشاق و دلدادگان  است.

ساحل یا غار مخفی ماریتا از سطح آب ها حدودا ۲ فوت معادل ۱.۸۲ متر ارتفاع دارد و به عبارتی دیگر اگر داخل این ساحل مخفی شوید سقف گنبدی شکلش ۱.۸۲ متر با شما فاصله خواهد داشت. آب اقیانوس آرام توسط باد و جزر و مد از طریق تونلی ۱۲ متری به سمت ساحل غار مانند و مخفی ماریتا هدایت می شود و محیطی خیره کننده را پدید می آورد.

محبوب ترین تفریح در ساحل مخفی ماریتا شنا کردن در آب زلال این منطقه است. می توان ساعت ها با آرامش در این مکان بی نظیر شنا کرد و از زیبایی های اطراف لذت برد.

قایق های کوچک می توانند وارد ساحل مخفی شده و در آن پهلو بگیرند. البته کسی برای قایق سواری به این ساحل نمی رود زیرا هزاران مکان مدرن در مکزیک برای انجام این فعالیت وجود دارد و افرادی که به این ساحل می روند هدفشان لذت بردن از آرامش اینجاست اما باید بدانید امکان قایق سواری و ورود قایق به این ساحل عجیب هم وجود دارد.

از محبوب ترین فعالیت های گردشگران این ساحل دراز کشیدن روی شن های نرم آن است. آفتاب مستقیم به شما خواهد تابید در حالی که نسیم موهایتان را نوازش می دهد و به امواج اقیانوس گوش می سپارید. از ویژگی های خوب ماریتا این است که اگر گرمای آفتاب شما را آزرد می توانید زیر سایه ی دیواره های این ساحل دوست داشتنی پناه برده و کمی استراحت کنید.

زیبایی های ساحل مخفی بسیار زیاد است؛ علاوه بر تماشای مناظر طبیعی و تفریحات آبی در ماریتا، گردشگران می توانند با دیدن حیوانات و جانداران مختلفی که در جزیره ی ماریتا زندگی می کنند سرگرم شوند؛ حیواناتی چون دلفین، نهنگ کوهان دار، انواع پرندگان دریایی، لاکپشت و … را با کمی دقت در اطراف ساحل نخفی مکزیک می توانید مشاهده نمایید.

آبزیان گوناگونی در سواحل اقیانوس آرام و در در اطراف ساحل مخفی مکزیک وجود داردند که تماشای آن ها هم از تفریحاتی است که در این مکان انجام می شود. امکانات خاص و ویژه ای برای غواصی در این ناحیه وجود ندارد اما پیشنهاد می کنیم با خود وسایل غواصی همراه ببرید تا دنیای شگفت انگیز زیر آب ساحل مخفی را از دست ندهید.

به طور کلی در سواحل مکزیک ماهی های زیادی یافت می شوند و به همین دلیل ماهیگیری در اکثر مناطق این شهر و جزایر آن رواج دارد. ساحل مخفی نیز از این قاعده مستثنی نیست و اگر به ماهیگیری علاقه دارید تنها لازم است قلاب ماهیگیریتان را همراه ببرید.