فراری از یک سوپراسپرت جدید رونمایی کرد. فراری روما | Ferrari Roma دارای طراحی متفاوتی در مقایسه با دیگر خودرو‌های این برند ایتالیایی بوده و حال و هوای رم در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی را تداعی می‌کند.

طراحی فراری روما

در حال حاضر فراری اطلاعات زیادی از این خودرو منتشر نکرده؛ با این حال با توجه به سبک طراحی جلو پنجره و کاپوت Ferrari Roma می‌توانیم متوجه آیرودینامیک مناسب آن شویم. فراری برای این سوپراسپرت، چراغ‌های LED در نظر گرفته است.

 

در بخش پشتی با شیب زیاد شیشه عقب روبه‌رو هستیم. طراحی بخش پشتی در مقایسه با جلو، تهاجمی‌تر به نظر می‌رسد و چراغ‌های LED آن به صورت جداگانه طراحی و تعبیه شده‌اند. در این بخش شاهد حضور سپر مشکی رنگ هستیم که ۴ خروجی اگزوز را میزبانی می‌کند.

در کابین فراری روما از تکنولوژی‌های زیادی استفاده شده است. راننده به یک کیلومترشمار دیجیتال با ابعاد بزرگ دسترسی دارد و همچنین در کنسول مرکزی یک صفحه نمایش عمودی برای سیستم سرگرمی و اطلاعات به چشم می‌خورد.

یکی از نکات جالب کابین فراری Roma، حضور یک نمایشگر جداگانه برای سرنشین کنار راننده است. این احتمال وجود دارد که این نمایشگر به صورت سفارشی به این خودرو اضافه شود.

فراری روما با طراحی متفاوت معرفی شد

در کنسول مرکزی فراری روما علاوه بر حضور یک نمایشگر عمودی، شاهد استفاده از سلکتور دنده در سه بخش جداگانه هستیم. همانطور که می‌توان از یک خودروی فراری انتظار داشت، در کابین Roma از چرم باکیفیتی استفاده شده است. در کابین این سوپراسپرت ایتالیایی، فلز و همچنین قطعات با رنگ مشکی براق به چشم می‌خورد.

مشخصات فنی Ferrari Roma

فراری در رابطه با مشخصات فنی این خودرو اطلاعات زیادی در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است؛ با این حال می‌دانیم برای آن یک موتور ۸ سیلندر ۳.۹ لیتری با توربوشارژر دوقلو در نظر گرفته شده است.

این موتور قدرتی برابر با ۶۱۲ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۷۶۰ نیوتن متر در اختیار راننده قرار می‌دهد. راننده توسط یک گیربکس ۸ سرعته خودکار دو کلاچه این قدرت را به چرخ‌ها منتقل می‌کند.

فراری روما با طراحی متفاوت معرفی شد

فراری روما وزنی برابر با ۱۴۷۲ کیلوگرم دارد. سرعت این خودروی ایتالیایی در مدت زمان ۳.۴ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که البته در مدت زمان ۹.۳ ثانیه، راننده به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند.

حداکثر سرعت فراری Roma برابر با ۳۲۰ کیلومتر است. در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با زمان عرضه و همچنین قیمت این خودرو منتشر نشده است.