برنج برای زنان ژاپنی عنصر اصلی و طبیعی برای رسیدگی به پوست صورت به شمار می‌رود تا پوست شفاف و درخشانی داشته باشند، زیرا برنج حاوی ویتامین E. و اسید‌های آمینه است که باعث تولید ملانین در پوست و حفظ جوانی می‌گردد. در این گزارش با نسخه‌های طبیعی که زنان ژاپنی برای حفظ و نگهداری از پوست خود و مبارزه با چین و چروک به کار می‌برند، آشنا خواهید شد:

۱. کِرم ضد چروک برنج

این کرم از مواد زیر تشکیل می‌شود:
سه قاشق غذاخوری برنج
مقداری آب برای پختن برنج
یک قاشق بزرگ (کمی بزرگتر از قاشق غذاخوری) شیر
یک قاشق بزرگ عسل

برنج را در مقداری آب بپزید تا نرم شود. آن را آبکش کنید. آب آن را نگهدارید و بگذارید تا در درجه حرارت اتاق بماند.

برنج پخته شده را با شیر گرم و عسل مخلوط کنید تا مادّه‌ای شبیه کِرم به دست آید. آن را روی پوست قرار دهید و بگذارید تا به طور کامل خشک شود و سپس با آب برنج که داشتید صورت خود را بشویید و کرم برنج را از روی صورت خود پاک کنید.

این کرم یکی از اسرار جوان ماندن زنان ژاپنی است، علاوه بر این که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد با چروک‌های صورت نیز مبارزه می‌کند.

۲. ماسک برنج و ماست

مقدار مساوی و دلخواه از آرد برنج را با ماست مخلوط کنید تا خمیری ضخیم و یکدست حاصل شود. ماسک را روی صورت و گردن برای مدت نیم ساعت قرار دهید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. برای کسب نتیجه دلخواه هر هفته ۲ بار به مدت سه ماه از این ماسک استفاده کنید.

۳. تونر آب برنج، روشن کننده پوست صورت

برای آماده کردن تونر، یک فنجان برنج را با سه فنجان آب مخلوط کرده و می‌گذاریم تا برنج یک شب کامل خیس بخورد، یا می‌توانید یک فنجان برنج را با یک فنجان آب برای یک ربع بجوشانید. پیش از استفاده به عنوان تونر بگذارید سرد شود. صبح و عصر آن را استفاده کنید و اجازه دهید روی صورتتان خشک و باعث یکدست شدن و روشن شدن پوست شما شود.