هوا کم کم رو به گرم شدن می‌رود و همه را وادار به تجهیز برای روزهای داغ تابستان می‌کند. این تجهیز طبق معمول هر سال از خرید لباس‌های نازک‌تر و روشن آغاز می‌شود و تا کفش‌ و صندل‌های خنک و رنگی ادامه پیدا می‌کند. در این میان انتخاب یک کفش تابستانی زنانه راحت و کارا […]

هوا کم کم رو به گرم شدن می‌رود و همه را وادار به تجهیز برای روزهای داغ تابستان می‌کند.

این تجهیز طبق معمول هر سال از خرید لباس‌های نازک‌تر و روشن آغاز می‌شود و تا کفش‌ و صندل‌های خنک و رنگی ادامه پیدا می‌کند.

در این میان انتخاب یک کفش تابستانی زنانه راحت و کارا کمی سخت‌تر از سایر پوشاک است؛ کفشی که سبک، نرم، راحت و خنک باشد و کفی آن همزمان با سبکی و نازکی، سلامت پا را نیز حفظ کند.

به کیفیت کفش فکر کنید:

مهم است که کفش تابستانی زنانه خود را با چه کیفیتی می‌خرید.

این تصور که با پیش‌فرض خرید یک کفش ارزان به سراغ هر نوع فلت و یا صندل بروید، اشتباه است.

درست است که کفش‌های تابستانی به ظاهر کوچک، سبک و ارزان می‌آیند؛ اما اشتباه در انتخاب کفش مناسب به سلامت پای شما به شدت آسیب می‌زند.

این کفش‌ها به دلیل برش‌های خاص و کفی‌های نازک به صورت عادی امکان آسیب رساندن به پا را دارند؛ پس بیش از اهمیت به شکل و شمایل و رنگ و قیمتشان ، به کیفیت آن‌ها فکر کنید.

کفش سبک و راحت بخرید:

اواخر بهار و تابستان مترادف است با پیاده‌روی زیاد.

این یعنی شما باید کفشی را انتخاب کنید که وزن زیادی نداشته باشد و شما را در پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت آزار ندهد.

به این موضوع خاصیت ارتجاعی و کششی رویه و کفی را نیز اضافه کنید.

برای مثال در این مورد کفش‌هایی با کفی چرم مصنوعی و یا رویه پارچه‌ای می‎تواند انتخابی مناسب باشد.

همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که کفشی با سایز مناسب (حتی شاید نیم شماره بزرگ‌تر) خریداری کنید تا ورم عادی پا در فصل تابستان و نیز ورم آن بعد از یک پیاده‌روی در گرما را تاب آورد.

به تنفس پای خود اهمیت دهید:

تنها موضوع مهم در انتخاب کفش تابستانی زنانه این نیست که بخشی از رویه آن باز و یا بند داشته باشد؛ جنس پارچه به کار رفته در آن نیز اهمیت زیادی دارد.

یک بند پلاستیکی که به پای شما می‌چسبد و یا رویه کوچکی که باعث می‌شود پای شما در همان نقطه مقدار بسیار زیادی عرق کند، انتخاب خوبی نیست.

این سلیقه شماست که می‌خواهید با کفش تابستانی زنانه جوراب بپوشید یا نه؛ اما به این موضوع توجه کنید که رویه کفش باید در همان قسمت‌های محدود نیز به پا اجازه تنفس بدهد.

در انتخاب رنگ دقت کنید:

این نکته مهمی است که کفش تابستانی خود را با چه لباسی هماهنگ می‌کنید.

ممکن است زیبایی و یا زرق و برق یک کفش تابستانی زنانه شما را مجذوب خود کند؛ اما بعد از آن که آن را خریدید، این موضوع را در نظر داشته باشید که چگونه آن را با لباس‌های تابستانی همیشگی خود ست کنید.

اگر عادت دارید در تابستان لباس‌های سفید و یا بسیار روشن بپوشید، می‌توانید در انتخاب رنگ کفش خود آزادانه‌تر عمل کنید. اما اگر به یک طیف رنگ‌هایی مانند آبی و یا سبز تمایل دارید، کمی بیشتر تامل کنید.

همچنین می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای همراهی با انواع لباس‌ها استفاده کنید.

 

جسورانه انتخاب کنید:

در انتخاب کفش تابستانی زنانه هراس نداشته باشید. ممکن است اهل پوشیدن کفش‌های باز نباشید و برای تابستان به یک جفت فلت آن هم با اکراه بسنده کنید.

اما پیشنهاد می‌کنیم تابستان امسال با شجاعت از انتخاب‌های سنتی و همیشگی خود فاصله بگیرید و یک صندل زیبا بخرید.

چنین انتخابی تیپ ظاهری شما را تا اندازه زیادی تغییر خواهد داد.

در هر حال کفش‌های تابستانی بیش از کفش‌های زمستانه که در گل و لای فرو می‌روند، زیبایی خود را نشان می‌دهند.