خارجی‌ها تایوان را فقط به دلیل توسعه چشمگیر فناوری‌اش می‌شناسند، اما این مقصد گردشگری، دربرگیرنده چشم‌اندازهای بسیار زیبای الهام بخش، رنگین‌کمانی از فرهنگ‌های مختلف و تاریخ بسیار غنی و شگفت‌انگیز است.

دره‌ها، دریاچه‌ها و گلوگاه‌های روستاهای تایوان، علاوه بر برج‌های نورانی شهرها، همیشه بیشترین تاثیر را بر گردشگران گذاشته‌اند.

همجواری دیدنی های تایوان چه سنتی مانند معابد فرورفته در مه غلیظ و چه مدرن مانند برج تایپه۱۰۱، بزرگترین برج دنیا، جذابیت این جزیره را نیز دوچندان کرده است.

با بخش گردشگری مجله دستانی، تایوان را بیشتر بشناسید.

روستای رنگین کمانی

این روستا به دست هنرمندی به نام هوانگ یونگ فو و در قرن بیستم ساخته شده است.

این هنرمند که قبلاً یک سرباز جنگی بوده است، از اوایل دوران کودکی خود همواره توانایی‌ها و مهارت‌هایش را به نمایش می‌گذاشته است.

از آنجاکه روستای محل زندگی او در معرض تخریب قرار داشت، او با هدف حفظ این مکان، شروع به نقاشی بر روی آن کرد.

کار او به خوبی نتیجه داد و تا جایی که امروزه این محل به یک مکان مشهور برای جذب گردشگران تبدیل شده است.

پارک ملی یوشان

 

پارک ملی یوشان از دیدنی های تایوان است که که در محدوده کوهستان مرکزی این منطقه پیدا و بر اساس بلندترین قله همین منطقه یعنی یوشان نام‌گذاری شده است.

در این پارک ملی، شاهد تعداد زیادی از قله‌های مرتفع، دره‌های عمیق و باریک، گردنه‌های سرسبز و باشکوه و صخره‌های با شیب بسیار تند خواهید بود.

به دلیل موقعیت مکانی نسبتاً دور دست آن، این پارک همچنان طبیعت خارق العاده و دست نخورده خود را حفظ کرده است.

با وجود اینکه این پارک فاصله زیادی تا پایتخت تایوان یعنی شهر تایپه دارد اما هر سال میلیون‌ها توریست را برای بازدید به سمت خود می‌کشاند.

پارک ملی کِنتینگ

 

پارک ملی کنتینگ که در شبه جزیره تایوان واقع شده، چشم‌اندازهای نفس‌گیر و بی‌نظیری را از اقیانوس به نمایش می‌گذارد.

همچنین این پارک خانه‌ای برای گونه‌های مختلفی از انواع حیوانات و همینطور گیاهان است.

پارک ملی کِنتینگ در میان بسیاری از گردشگران محبوب است و از این رو دسترسی آسانی به اتوبوس و حتی هواپیما دارد.

پارک ملی تاروکو

این پارک ملی دارای مسیرهای بی‌شماری است که به ماجراجویان اجازه می‌دهد تا در میان طبیعت زیبا و خارق‌العاده آن که نظیر آبشارها، دره باریک تاروکو و رودخانه لیوُ به گردش بپردازند.

یکی از هیجان‌انگیزترین و غیرطبیعی‌ترین ویژگی‌های دیدنی در این منطقه، دره‌هایی است که از سنگ مرمر به وجود آمده‌اند!

چشم‌اندازهای تماشایی این محل پا به پای گردشگران و میهمانان با آنها همراه خواهند بود.

جنگل تایپینگ شان

 

این منطقه تفریحی از جنگل ملی تایپینگ شان، بخش بسیار عظیمی را در منطقه ای کوهستانی پوشش می دهد و دارای مناظر دیدنی و پر ابهتی است.

این مناظر شامل رودخانه ها، نهرهای آب، زمین های سرسبز و باشکوه، دریاچه ها و کلی نقاط دیدنی دیگر بر فراز یک منطقه طبیعی با چشم‌اندازی زیبا است تا آن را به مکانی استثنایی برای بازدید گردشگرها تبدیل کند.

همچنین از دیگر ویژگی‌های این پارک می‌توان به مسیرهایی که مناسب برای پیاده‌روی هستند اشاره کرد چرا که کار راهیابی را برای بازدیدکنندگان بسیار راحت می‌کند.

 

جزیره اُرکید

جزیره ارکید از دیدنی های تایوان که خانه‌ای برای قبیله تائو بوده است، تنها با طی کردن یک مسیر کوتاه از سمت خشکی و به وسیله کشتی در دسترس خواهد بود.

نام این جزیره نیز از پروانه‌های ارکیدی که در تپه‌ها و در میان دره‌های این منطقه رشد کرده و مسیر را با چهره‌ای زیبا شکوفا می‌کنند گرفته شده است.

در کنار در اختیار داشتن گونه‌های متفاوتی از جانداران و گیاهان، این جزیره دارای تعدادی ساحل فوق العاده زیباست که عاشقان حمام آفتاب و همچنین موج نوردی را به سمت خود می‌کشاند.

 

شهر کَئوشانگ

 

کَئوشانگ دومین شهر بزرگ کشور تایوان بعد از تایپه است که بر روی سواحل رودخانه لاو ریوِر که نقش بسیار مهمی را در بخش واردات شهر ایفا می کند بنا شده است.

این شهر دارای چشم‌اندازهای هنری، شب‌زنده‌داری‌های رنگارنگ و بازارهای زنده و پرهیاهویی متفاوتی است که همگی از معماری‌های عجیب و غیر عادی برخوردارند.

این نقطه عنوان دومین شهر تفریحی و دیدنی را در تایپه از آن خود کرده است.

شهر کوهستانی جیوفِن

این شهر کوچک که روی تپه‌های منطقه رویفانگ قرار گرفته انگار مکانی است که تا پیش از این فقط در داستان های کودکانه خوانده‌ایم.

اتفاقا این شهر دلیل ساخته شدن و الهام گرفتن کارتون مشهور شهر ارواح نیز بوده است.

قسمت تاریخی و قدیمی‌تر شهر دارای معماری‌های مجذوب کننده، مغازه‌های پر تعداد آنتیک، غرفه‌های اغذیه‌فروشی و خانه‌های چای‌فروشی است.

در مجموع حال و هوای با اصالت آن باعث می‌شود که سفر به کشور تایوان، یک سفر تمام و کمال باشد.

شهر تایپه

شهر تایپه میراث‌های مختلفی از اسپانیایی‌ها، هلندی‌ها، ژاپنی‌ها و فرهنگ چینی را در آغوش گرفته است و آثار این واقعیت در معماری و روح این شهر کاملا نمایان است.

به همین دلیل به آن شهر جهانی گفته می‌شود که درهایش به روی تمامی گردشگران باز بوده و از آنها به بهترین شکل پذیرایی می‌کند.

 

 

گردشگران علاقمند به غذا عاشق این شهر خواهند شد چرا که تایپه به داشتن غذاهای دریایی تازه و فوق‌العاده خوشمزه، آشپزخانه‌های مختلف و همینطور کلی فروشگاه غذایی و رستوران مشهور است.

صف کشیدن‌های طولانی میهمانان جلوی رستوران‌ها و بارها نشانه خوبی از غذاهای بی‌نظیری است که در این اغذیه فروشی‌ها سرو می‌شود.