«جک دورسی» مدیر عامل و بنیان‌گذار شرکت‌های شبکه اجتماعی توییتر و پرداخت همراه «اسکویر» بامداد چهارشنبه اعلام کرد که یک میلیارد دلار از سهام خود در شرکت اسکویر را که معادل ۲۸ درصد دارایی‌های او است، برای تامین مالی مقابله با شیوع کرونا در سراسر جهان اختصاص می‌دهد.

دورسی گفت که با این مبلغ شرکتی موسوم به «استارت‌اسمال» (Stratsmall) تاسیس می‌کند تا برای مقابله با کرونا در سراسر جهان تامین مالی کند.

بنیان‌گذار توییتر تاکید کرد که پس از پایان همه‌گیری کرونا، این شرکت تلاش خود را به حمایت از «درآمد پایه جهانی» و همچنین سلامت و آموزش دختران متمرکز خواهد کرد.

«درآمد پایه جهانی» نوعی از تامین اجتماعی است که در آن همه شهروندان یک کشور مبلغی پول را مستقل از درآمدهای دیگر خود به عنوان حداقل حقوق دریافت می‌کنند.

پیشتر نیز صاحبان برخی ابرشرکت‌های فناوری و شبکه‌های اجتماعی بخشی از دارایی خود را برای مقابله با کرونا اختصاص داده‌اند.

«جف بزوس» مالک شرکت آمازون مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار به بانک غذای آمریکا کمک کرد و «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک به همراه همسرش ۲۵ میلیون دلار برای ساخت واکسن کرونا اختصاص داد.

همچنین بیل گیتس میلیاردر معروف آمریکایی و بنیانگذار شرکت مایکروسافت اعلام کرد که سرمایه مورد نیاز تولید برای شرکت‌هایی که نامزد ساخت واکسن کرونا هستند را تامین می‌کند.