یکی از راههای تخمین ثروت یک کشور میانگین درآمد شهروندان آن کشور است.و مشخصه های  امکانات رفاهی،میزان امید به زندگی میزان مرگ و میر ، فرصت های شغلی و غیره تاثیر مستقیم دارد.

۱_سوئیس:

در سوئیس بالاترین درآمد متوسط هر شخص ۸۰،۵۶۰ دلار است.جمعیت آن ۸،۵۰۸،۰۰۰ نفر تخمین زده شده است.این کشور از نظر اقتصادی و تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است و دارای ثبات اقتصادی بوده است و از نظر ثروت چه مالی ، چه غیر مالی، بالاتر از هر کشور دیگری در جهان است.سوئیس بزرگترین صادر کننده مواد شیمیایی ، ابزارات علمی ، ساعت ، دارو، و آلات موسیقی بوده است.حمایت دولت از بخش های خصوصی و مالیات کم، منجر به رونق کسب و کار در این کشور شده است.

۲_ نروژ:

این کشور در رتبه دوم است و درآمد متوسط به ازای هر نفر ۷۵،۹۹۰ دلار است.نروژ یک ملت بسیار موفق است و این کشور اقتصاد ترکیبی را از بازار های آزاد و ملکیت های دولتی دارا می باشد و درآمد قابل توجهی را از منابع طبیعی ، مانند سوخت فسیلی ، مواد معدنی، ماهی و جنگل ها دارد.شهروندان از حقوق بالا ، کیفیت عالی زندگی ، مراقبت های رایگان سلامتی و فرصت های شغلی لذت می برند.

۳_لوکزامبورگ:

لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشور های جهان است  جمعیت آن کمی بالاتر از ۵۰۰،۰۰۰ نفر است.لوکزامبورگ دارای یک اقتصاد پیشرفته می باشد و درآمد متوسط هر شخص ۷۰،۲۶۰ دلار بین المللی است. پیشرفت آنها با آهن و استیل در سال ۱۹۶۰ قبل از تحولات خدمات بانکی و مالی آغاز شد.این کشور یکی از اولین کشور هایی بود که اطلاعات و تکنولوژی های الکترونیکی را در بر گرفت و اقتصاد در طول سالها از رشد متوسط سطح نوآوری و ابتکارات بالا و نرخ تورم پایین برخوردار بوده است.

۴_ قطر:

قطر رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است که درآمد هر شخص به طور متوسط ۶۱،۰۷۰ دلار می باشد.رشد اقتصادی این کشور توسط و به کمک مهاجران میلیاردر که در بخش های مختلف آن کار میکنند،بوده است. کشف سوخت های فسیلی در این کشور به یک غول اقتصادی تبدیل شد.شهروندان آن از نرخ پایین مالیات،سطح اشتغال بالا و استاندارد های بالای یک زندگی بهرمند هستند.

۵_ایسلند:

این جزیره در اروپا و جمعیت آن حدودا ۳۵۵،۶۲۰ نفر است.ایسلند دارای یک اقتصاد بازار است که با نرخ پایین مالیات ،مراقبت های بهداشتی در جهانی ، سطح سواد بالا و استفاده از انرژی های تجدید پذیر شناخته می شود.ثبات سیاسی و اجتماعی که در کشور وجود دارد ، باعث شده است که در شاخص توسعه انسانی امتیاز بالای یگیرد.درآمد متوسط هر فرد ۶۰،۸۳۰ دلار است و گردشگری بزرگترین درآمد این کشور را در بر میگیرد

۶_ ایالات متحده:

درآمد متوسط هر فرد در این کشور  ۵۸،۲۷۰ دلار می باشد و در این لیست بعد از سقوط قابل توجه رتبه ششم را از آن خود کرده.

۷_ ایرلند:

در آمد متوسط هر فرد در ایرلند ۵۵،۲۹۰ دلار است.

۸_دانمارک:

در دانمارک درآمد متوسط هر فرد ۵۵،۲۲۰ دلار است.

۹_سنگاپور:

درآمد متوسط هر فرد در سنگاپور ۵۴،۵۳۰ دلار است.

۱۰_سوئد:

در سوئد درآمد متوسط هر فرد ۵۲،۵۹۰ دلار است.