تمیز کردن لکه ها آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. با مواد ساده ای که در اغلب خانه ها یافت می شود نیز می توان سر سخت ترین لکه های لباس را پاک کرد. یکی از مقاوم ترین لکه ها، جای خون روی لباس است. از بین بردن لکه خون از روی لباس کمی دشوارتر از پاک کردن بقیه لکه ها است. البته مشکل وقتی بیشتر می شود که بخواهیم آثار به جای مانده از خون خشک شده را از روی پیراهن مورد علاقه مان از بین ببریم. پاک کردن لکه خون خشک شده بسیار دشوارتر است و نیاز به دقت بیشتری دارد. بنابر این بهتر است به محض اینکه متوجه لکه خون روی لباس شدید، اقدام به شستشوی آن با آب سرد نمایید. از بین بردن لکه خون از روی لباس در همان ساعت اولیه با آب سرد به سادگی امکان پذیر است.

هشدار: هرگز برای پاک کردن لکه خون تازه یا خشک شده از روی لباس، آب گرم استفاده نکنید. آب گرم موجب تثبیت لکه خون روی بلوز و شلوار و هر پارچه ای می شود.

ترفندهای از بین بردن لکه خون از روی لباس

پاک کردن رد خون با سرکه سفید

سرکه سفید یک اکثیر جادویی در نظافت منزل و البته از بین بردن لکه خون از روی لباس است. برای این کار می توانید مقدار کافی سرکه سفید را در تشت ریخته و قسمت لک شده را درون تشت قرار دهید. سرکه سفید هیچ آسیبی به بافت پارچه وارد نمی کند و به سادگی لکه های خون تازه روی لباس را نا پدید می کند. حدود نیم ساعت صبر کنید و لباس را با آب سرد آبکشی کنید. این کار را نمی توان برای تمیز کردن لکه خون خشک شده از روی مبل به کار برد.

پر اکسید هیدروژن برای تمیز کردن لباس خونی

این محلول چیزی نیست جز همان آب اکسیژنه معروف. استفاده از آب اکسیژنه برای از بین بردن لکه خون از روی لباس یک ترفند قدیمی و امتحان شده است. در اغلب منازل پر اکسید هیدروژنه ( آب اکسیژن) به عنوان سفید کننده بی خطر لباس ها استفاده می شود ولی برای لباس های سفید با احتیاط از آن استفاده کنید. مقداری از این محلول را روی لکه خون ریخته و لباس را در محل تاریکی قرار دهید. پس از نیم ساعت خون را با یک حوله کاغذی پاک کرده و لباس را با شوینده معمولی آب کشی کنید.