با شروع کار هیات انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، اهالی سینما مشتاقانه منتظر اعلام فهرست نهایی آثار حاضر در این دوره از جشنواره هستند، رویدادی که هر سال تب و تاب ویژه‌ای را برای دوست داران سینما به همراه دارد.

جشنواره فیلم فجر در دوره سی‌وهشتم خود نیز همچون ادوار گذشته شاهد حاضران و غایبان مطرح و متفاوتی بوده است، ابراهیم‌حاتمی کیا، بهروز شعیبی، محمدحسین مهدویان، مسعود کیمیایی، حمید نعمت الله، محمدحسین لطیفی و پیمان قاسمخانی بخشی از فهرست کارگردانانی هستند که امسال برای حضور در فجر اعلام آمادگی کرده‌اند.

اما در این میان فجر امسال به نوعی رکورددار حضور فیلم‌ اولی‌ها و کارگردانان جوان است، کارگردانانی که طی سالهای گذشته نشان دادند که می‌توان به شگفتی آفرینی آنها در مهمترین رویداد سینمایی کشور امیدوار بود، «علی تیموری» از جمله همین کارگردانان جوان است که امسال برای نخستین بار جشنواره فیلم فجر را تجربه می‌کند.

«فیلم سینمایی لتیان» نخستین تجربه علی تیموری محسوب می‌شود، وی تاکنون سال‌ها به عنوان دستیار کارگردان در این عرصه فعالیت کرده و حالا می‌خواهد شانس خود در مقام کارگردان امتحان کند، وی در لتیان به سراغ فیلمنامه‌ای از اکتای براهنی رفته و امیر جدیدی را به عنوان نقش اول مرد اثر انتخاب کرده است.

امیر جدیدی بعد از کسب سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای بازی در «تنگه ابوقریب» برای دومین جایزه خود در مهمترین رویداد سینمایی کشور تلاش می‌کند، وی در فیلم سینمایی لتیان با بازیگرانی همچون پریناز ایزدیار، حسن معجونی، ستاره پسیانی، علیرضا ثانی‌فر، سارا بهرامی همکاری داشته است، این فیلم این روز‌ها تدوین خود را زیر نظر محمدرضا مویینی پشت سر می‌گذارد.

 

 

به تازگی نخستین تصویر از حضور پریناز ایزدیار و سارا بهرامی در فیلم سینمایی لیتان به انتشار رسیده است، ایزدیار که برای فیلم «ابد و یک روز» سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به دست آورده امسال نیز برای این جایزه تلاش می‌کند، بهرامی نیز که برای فیلم دارکوب سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را در کارنامه خود می‌بیند امسال برای دومین سیمرغ بلورین خود تلاش می‌کند.

 

 

نکته قابل توجه درباره  همکاری مجدد پریناز ایزدیار و امیر جدیدی است، امیر جدیدی و پریناز ایزدیار یکبار دیگر در فیلم سینمایی هت تریک با هم همبازی بودند و این فیلم هم مورد استقبال هوادارانشان واقع شد.