۱- آماده سازی:

در مرحله اول باید پوست صورت آماده باشد .برای این کار ابتدا از مرطوب کننده و بالم لب استفاده کنید.بهتر است بعد از مرطوب کننده از مقداری کرم ضد آفتاب نیز به عنوان لایه محافظ استفاده کنید.

آرایش مرحله به مرحله صورت - دترلند

۲-پرایمر:

استفاده از پرایمر اختیاریست ولی پیشنهاد میکنیم بعد از آماده سازی از پرایمر استفاده کنید.پرایمر مخصوص نوع پوست خود را تهیه کرده و استفاده کنید.پرایمر آرایش را زیبا تر میکند.

همه آنچه که باید درباره پرایمر (زیرساز آرایش) بدانید - shebreh.com

۳-ابرو و چشم:

خیلی از افراد این قانون را نادیده می گیرند اما منطقی است که ابتدا آرایش چشم و ابرو را تکمیل نمایید تا پاک کردن با تغییر برای شما صد برابر راحت تر شود.در غیر این صورت کرم پودر و کانسیلر شما پخش و کثیف خواهند شد.

روش آرایش سایه چشم مجلسی | ایمالز

۴-فاندیشن:

فاندیشن یا کرم پودر خود را قبل از کانسیلر استفاده نمایید و گرنه کانسیلر کاربرد خود را از دست میدهد.کرم پودر باید رنگ نزدیک به پوستتان باشد .

نکته‌هایی برای شناخت و ترکیب برندهای کرم ‌پودر به روش مو تن رو - مجله  اینترنتی مو تن رو

۵-کنسیلر:

برای پوشش بیشتر و باریک نشان دادن بعضی از اعضای صورت مانند بینی میتوانید از کانسیلر های براق ،تیره و روشن استفاده کنید و آرایشی زیبا تر را رقم بزنید.

روش استفاده از کانسیلر برای جوان تر شدن

۶-برنزر یا هایلایتر:

استفاده از هایلایتر یا برنزر به صورت شما رنگ میبخشد .میتوانید صورت خود را به کمک برنزر کانتور کنید و بالای گونه ها را هایلایت کنید و رنگ مورد علاقه رژگونه تان  را استفاده کنید.

آموزش نحوه کانتور و گریم بینی با عکس و فیلم | آرایش

 

۷-آرایش لب:

اگر از رژ براق استفاده میکنید بهتر از قبل از آن از پودر یا اسپری تثبیت کننده استفاده کنید.در غیر این صورت در آخر کار کل آرایش صورتتان را تثبیت کنید.

آموزش زدن رژ لب به صورت حرفه ای (گام به گام) | تیماپ