شرکت مایکروسافت به تازگی مراسم سخت افزار خود را برگزار کرده است که در این مراسم محصولات جدید این شرکت نظیر Surface Pro 7، Surface Earbuds و Surface Laptop 3 معرفی شدند. همچنین در این مراسم مایکروسافت از تبلت جدید خود که Surface Neo dual-screen نام دارد و دارای دو صفحه نمایش است نیز رونمایی کرد و اعلام کرد که این تبلت سال آینده وارد بازار خواهد شد. همچنین تلفن هوشمند Surface Duo که نسخه کوچکتر تبلت Neo است نیز معرفی شد.

 

شرکت مایکروسافت به دلیل عدم موفقیت در بازار موبایل و شکست خوردن تلفن‌های ویندوزی این شرکت، مایکروسافت روز گذشته با معرفی گوشی Surface Duo به طور رسمی اعلام کرد که قصد دارد دوباره وارد عرصه رقابت با شرکت‌های بزرگ سازنده تلفن همراه شود. طبق اعلام مایکروسافت هدف این شرکت از ساخت این تلفن هوشمند صحبت کردن افراد با آن نیست و به قول شرکت مایکروسافت این مدل قرار است اولین تلفن همراه از نسل آینده موبایل‌ها باشد که قرار است در آینده جایگزین نسل فعلی تلفن‌های همراه شوند؛ هرچند که قابلیت مکالمه در آن نیز وجود دارد.

 

Surface Neo نسخه بزرگ‌تر  Surface Duo خواهد بود که دارای بدنه آلومینیومی و با دو نمایشگر شیشه‌ای است. این تلفن هوشمند دارای دو نمایشگر ۵.۶ اینچی است که هنوز مایکروسافت حرفی درباره استفاده از فناوری LCD یا OLED در آن نزده است؛ همچنین این تلفن هوشمند دارای حاشیه بسیار بزرگی در اطراف نمایشگر خود است. کاربران می‌توانند در این مدل هر دو نمایشگر به صورت همزمان یا از هر کدام از نمایشگر‌ها Surface Duo به صورت جداگانه و برای کاری خاص استفاده کنند.

 

از آنجایی که مایکروسافت در ساخت گوشی‌های ویندوزی شکست خورد، این بار با شرکت گوگل همکاری کرده است و گوشی Surface Duo قرار است دارای سیستم عامل ۱۰ Android باشد. در این تلفن هوشمند از تراشه Snapdragon 855 استفاده شده است و می‌توان گفت که یکی از قدرتمندترین مدل‌های بازار خواهد بود؛ همچنین شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که احتمالا تراشه موجود در این تلفن هوشمند را به تراشه Snapdragon 865 ارتقا دهد.

 

مایکروسافت تاریخ و قیمت دقیقی برای عرضه این تلفن هوشمند اعلام نکرده است و فقط به کاربران وعده داده است که در تعطیلات سال ۲۰۲۰ این گوشی وارد بازار خواهد شد؛ انتظار می‌رود این گوشی با قیمتی بیش از ۱۰۰۰ دلار وارد بازار جهانی شود.