کوروش تهامی در رشته تئاتر تحصیل کرده، او از سن ۲۵ سالگی وارد دنیای سینما و تلویزیون شده اسـت. کوروش تهامی همسر سابق شبنم طلوعی  کارگردان و فیلمنامه نویس می‌باشد. کوروش تهامی بیشتر با نقشی کـه در سریال ملکوت بازی کرده بود شناخته می شود.

وی در تاریخ ۱۳۵۰/۱/۴متولد شده است.

او کـه در کودکی میخواست در آینده دکتر شود در نوجوانی و دوره دبیرستان بـه هنر بازیگری علاقه‌ مند شد.این علاقه وی را بـه تحصیل در رشته تئاتر سوق داد. او فارغ‌التحصیل مقطع لیسانس از دانشگاه آزاد در رشته تئاتر اسـت و تئاتر‌های تعداد زیادی از او بـه نمایش در آمده اسـت. او در کارنامه هنری خود سابقه نوازندگی، خوانندگی و مجری‌گری نیز دارد ودر یک فیلم عروسکی نیز گویندگی کرده اسـت. کورش تهامی دو بار ازدواج کرده و الان با همسر دوم خود پونه یزدانی زندگی می کند.

کورش تهامی کـه با بازی در تئاتر فعالیت بازیگری خودرا آغاز کرده ودر همین رشته نیز تحصیل کرده اسـت؛ برای اولین بار درسال ۱۳۷۵ ودر ۲۵ سالگی با بازی در فیلم «سینما سینماست» در نقش ایمان نامزد ماندانا، در سینما حضور یافت و سال بعد در ۱۳۷۶ با بازی در مجموعه تلویزیونی «فردا دیر اسـت» وارد تلویزیون شد.کورش تهامی در زمینه موسیقی و آواز نیز فعالیت دارد. او تنبک و دف مینوازد و زمانی نیز بـه تدریس و آموزش نواختن این دو ساز پرداخته اسـت. از فعالیت‌های او در زمینه موسیقی میتوان بـه آواز خواندن در سریال روزی روزگاری با آهنگسازی فرهاد فخرالدینی اشاره کرد.زمانی کـه سرود «ای ایران» توسط برخی هنرمندان خوانده شد او هم خواندن و هم نواختن دف را در اجرای آن بـه عهده داشت. در مراسم شانزدهمین جشن حافظ نیز قطعهٔ «چریک» از ترانه‌های علی کمارجی، توسط کورش تهامی و رضا یزدانی بـه صورت دو صدایی اجرا شد. او در سریال «آشوب» نیز کـه نقش یک خواننده را بازی می کرد بـه اجرای آوازهایی پرداخته اسـت