در سال ۲۰۱۹ بازار شاسی‌بلند‌های گوناگون بسیار پربار بوده است. اما با وجود فروش خوب و فراوان اتومبیل‌های یادشده، تمام آن‌ها به یک اندازه قابل اعتماد نبوده و عمرِ یکسانی ندارند؛ بنابراین با توجه به هزینه فراوان نگهداری، بیمه و… شاسی‌بلند‌ها نسبت به سایر اتومبیل‌ها، اعتمادپذیری مسئله‌ای مهم و حیاتی برای خریداران اتومبیل‌های شاسی‌بلند است.

موسسه «J.D. Power» با توجه به تعداد فراخوان‌ها و نظرات مصرف‌کنندگان گوناگون، لیستی از قابل اعتمادترین شاسی بلند‌های موجود در بازار را معرفی کرده است. در ادامه از داده‌های «J.D. Power» استفاده کرده و ۱۰ اتومبیل قابل اعتماد جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

لکسوس جی‌ایکس مدل ۲۰۱۹ (Lexus GX)

 

عملکرد و راحتی لکسوس جی‌ایکس در حد و اندازه شاسی بلندی لوکس و ۷ نفره نیست؛ اما اتومبیلی قابل اعتماد بوده و کیفیت مناسبی دارد.

جی‌ایکس قادر به رقابت با سایر شاسی‌بلند‌های لوکس بازار نیست. مطمئناً کابین جادار و پر از چرم و تکه‌های چوبی گوناگون در لکسوس جی‌ایکس نظر شما را جلب خواهد کرد؛ اما به غیر از این‌ها هیچ نکته جالبی در جی‌ایکس دیده نشده و کابین آن بیش از حد قدیمی است. به همین دلیل قیمت نسخه پایه لکسوس جی‌ایکس از ۵۳ هزار دلار فراتر نمی‌رود.

اما آنچه جی‌ایکس را از سایر رقبای خود متمایز کرده؛ کیفیت و اعتمادپذیری بالای آن است. در جی‌ایکس از پیشرانه ۳۰۱ اسب‌بخاری و سیستم چهارچرخ محرک استفاده شده و می‌توان با این محصول به سادگی از زمین‌های ناهموار و ترسناک عبور کرد. این اتومبیل توان حمل هفت سرنشین را داشته و شما با خیال راحت و بدون فکر کردن به رفیقِ مکانیک خود می‌توانید با آن رانندگی کنید! زیرا جی‌ایکس یکی از اتومبیل‌های برتر موسسه «J.D. Power» از نظر کیفی و قابل اطمینان بودن است.


بی‌ام‌و ایکس ۱ مدل ۲۰۱۹ (BMW X۱)

با قابل اعتمادترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ آشنا شوید

ایکس ۱ در میان شاسی‌بلند‌های لوکس و کوچک بازار پادشاهی می‌کند. اگر اندازه برای شما مهم نباشد؛ ایکس ۱ را باید اتومبیلی همه چیز تمام دانست! اتومبیل مزبور دارای بالاترین امتیاز و رتبه اعتمادپذیری بوده و فضای داخلی مجلل و عملکردی فوق‌العاده دارد.

مصرف سوخت شهری ایکس ۱ حدود ۹.۸ لیتر و مصرف سوخت جاده‌ای آن به ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش می‌رسد. ایکس ۱ به راحتی از ۵ سرنشین میزبانی کرده و فضای بسیار مناسبی برای آن‌ها فراهم آورده است. برخلاف برخی از اتومبیل‌های موجود در لیست ما، ایکس ۱ اتومبیلی ارزان قیمت نیست و بی‌ام‌و لوکس بودن را قربانی اعتمادپذیری نکرده است!


لکسوس آر ایکس ۳۵۰ مدل ۲۰۱۹ (Lexus RX ۳۵۰)

با قابل اعتمادترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ آشنا شوید

یکی از بهترین شاسی‌بلند‌های سایز متوسط موجود در بازار را باید لکسوس آر ایکس ۳۵۰ دانست. البته آنچه بیشتر از لوکس بودن و راحتی در لکسوس آر ایکس ۳۵۰ به چشم می‌آید؛ اعتمادپذیری و کیفیت بی‌نظیر آن است.

آر ایکس ۳۵۰ ترکیبی از اتومبیلی لوکس، راحت، کاربردی و با دوام است. موسسه «J.D. Power» آر ایکس ۳۵۰ را یکی از صدرنشینان جدول خود قرار داده و نمره ۹۲ را به آن اختصاص داده است. نمره یادشده با امتیاز هیچ کدام از رقبای آر ایکس ۳۵۰ قابل قیاس نیست. قیمت نسخه پایه آر ایکس ۳۵۰ تقریباً ۴۳ هزار دلار است.


لکسوس اِن ایکس ۳۰۰ مدل ۲۰۱۹ (Lexus NX ۳۰۰)

با قابل اعتمادترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ آشنا شوید

لکسوس برند لوکس کمپانی تویوتا بوده و به دلیل کیفیت و قابل اطمینان بودن محصولات خود بسیار محبوب و مشهور است. لکسوس در آزمایش‌های خود مسافت بیشتری را با محصولات مختلف طی کرده تا از کیفیت و دوام محصول نهایی خود اطمینان حاصل کرده و بهترین اتومبیل را به مشتریان خود تحول دهد.

مدل اِن‌ایکس ۳۰۰ یکی از بهترین اتومبیل‌های شاسی‌بلند و جمع‌و‌جور در بازار است. اتومبیل یاد شده علاوه بر تجملاتی بودن؛ کارایی، راحتی و فضای حمل‌بار کافی دارد. تجربه سواری با اِن‌ایکس ۳۰۰ فوق‌العاده و دور از انتظار بوده و نمی‌توان پیشرانه مناسب و فناوری‌های مدرن آن را نادیده گرفت.

اما عامل برتری اِن‌ایکس ۳۰۰ در برابر رقبای متعدد آن؛ مصرف سوخت پایین و اعتمادپذیری است. لکسوس به خوبی دانست که این اتومبیل، شاسی‌بلند لوکس و ایده آل شما نخواهد بود؛ بنابراین قیمت نسخه پایه آن را حدود ۳۶۵۰۰ دلار در نظر گرفت تا از آن استقبال شود. این قیمت‌گذاری برای اتومبیلی لوکس که یک عمر شما را همراهی خواهد کرد، بسیار مقرون به صرفه است.


پورشه ماکان مدل ۲۰۱۹ (Porsche Macan)

با قابل اعتمادترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ آشنا شوید

مهندسان تلاش فراوانی برای ایمنی، بالابردن کیفیت و هیجان‌انگیزتر کردن پورشه ماکان انجام داده‌اند. ولی آن‌ها همزمان به امکانات متنوع و ایجاد فضای کافی برای سرنشینان ماکان و جلب رضایت آن‌ها فکر کرده و طبیعتاً تمام این تلاش‌ها پورشه را به اوج رسانده است.

ماکان شاسی‌بلندی لوکس بوده و عملکرد بسیار خوبی دارد. این محصول از نظر کیفی تقریباً بی‌نظیر بوده و تمامِ رقبای لوکس و قدرتمند خود را به چالش می‌کشد. ماکان امتیاز کامل ۵/۵ را از موسسه «J.D. Power» دریافت کرده است.

فضای داخلی با پوششی از چرم میزبان ۵ سرنشین بوده و شما سفری آرامش بخش را تجربه خواهید کرد. دو پیشرانه برای نسخه‌های مختلف ماکان (V۴ و V۶ با توان ۲۴۸ و ۳۴۸ اسب‌بخار) و بسته به میزان مبلغ پرداختی مشتریان کمپانی پورشه در نظر گرفته شده است. هر دو پیشرانه مزبور توان تولیدی را به چهار چرخ ارسال کرده و باعث چابکی و صلابت پورشه ماکان می‌شود.