امروز چند ترفند سلامتی را که بهتر است عادت‌تان شود را به شما معرفی کنیم تا ببینید با تغییرات کوچک در سبک زندگی چگونه می‌توانید سلامتی خود را تضمین کنید.

سر یک ساعت مشخص غذا بخورید

هر روز سر ساعت مشخصی غذا بخورید. وقتی بدن‌تان نمی‌داند انتظار چه چیزی را باید داشته باشد، دچار استرس می‌شود.

عادت ساده‌ای مثل منظم غذا خوردن، می‌تواند هورمون استرس را کاهش دهد.

برای حفظ سلامتی، ساعات غذاخوردن خود را مرتب کنید.

چای سبز و سفید بیشتر بنوشید

تحقیقات نشان داده است چای می‌تواند خطر حمله قلبی، بعضی از سرطان‌ها، دیابت نوع دوم و بیماری پارکینسون را کاهش دهد.

چای سبز زمانی بیشترین قدرت آنتی‌اکسیدانی را دارد که به مدت دو ساعت در آب سرد، خیس بخورد و بعد دم شود.

بیشتر بایستید

ایستادن بیشتر، فراتر از یک ترفند سلامتی است؛ وقتی ساعت‌های طولانی می‌نشینید، تری‌گلیسرید در بدن بالا می‌رود، کلسترول خوب افت می‌کند و بدن شما دچار التهاب می‌شود.

کمتر گوشت قرمز بخورید

در مورد مزایا و معایب گوشت قرمز مطالعات زیادی انجام گرفته است. نمی‌توانیم پیشنهاد دهیم که آن‌را به‌طور کامل حذف کنید اما به‌عنوان یک ترفند سلامتی توصیه می‌کنیم در مصرف گوشت قرمز به صورت استیک و کباب بیشتر احتیاط کنید.

بیشتر برای خود آشپزی کنید

حتماً می‌دانید خوردن غذای خانگی که خودتان آن را تهیه کرده‌اید بسیار سالم‌تر و بهتر از غذای بیرون است. اگر عادت به آشپزی ندارید، کم‌کم شروع کرده و سعی کنید هر هفته، یک وعده غذای خانگی به وعده‌های خود اضافه کنید.

قبل از رانندگی کردن آب بنوشید

مطالعات نشان می‌دهد حتی کم‌آبی یا دهیدراسیون خفیف بدن نیز می‌تواند تمرکز راننده را کاهش دهد و ایمنی رانندگی را تهدید کند.

روزی یک سیب بخورید

مطالعه‌ای نشان داده افراد سالمندی خوردن روزی یک سیب را آغاز کرده بودند، کلسترول بدشان ۲۳ درصد پایین آمده و کلسترول خوب آن‌ها نیز ۴ درصد افزایش یافته بود. ضمناً خوردن سیب می‌تواند رشد سرطان سینه را مهار کند.

دست چپ خود را مشت کنید

همین ترفند سلامتی ساده کمک می‌کند خونسردی خود را حفظ کنید. با مشت کردن دست چپ درصورتی که راست دست هستید، می‌تواند جلوی فکر و خیال زیاد را که منجر به خطا و اشتباه می‌شود، بگیرد.

پیاده به محل کار بروید

افرادی که پیاده تا محل کار خود می‌روند، ۴۰ درصد کمتر ممکن است دیابت بگیرند و ۲۰ درصد کمتر دچار اضافه وزن می‌شوند؛ ضمناً ۱۷ درصد کمتر احتمال دارد فشارخون این افرد بالا برود.

قبل از غذا درست کردن دست‌های خود را بشویید

اگر قبل از پخت‌وپز، دست‌های خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه نشویید، میکروب‌های مواد غذایی خام، مانند گوشت و مرغ را به سایر بخش‌های آشپزخانه انتقال می‌دهید، مثلاً دستگیره یخچال یا ظروف ادویه.

به عنوان میان وعده، آجیل بخورید

مغز آجیل دارای میزان زیادی چربی‌های سالم و غیراشباع است که می‌تواند کلسترول و التهاب را کاهش داده و ریسک بیماری قلبی، سرطان و … را پایین بیاورد.

باز کردن پنجره یک ترفند سلامتی است

امکان داردهوای داخل خانه، بدتر از هوای آلوده بیرون باشد. منابع آلودگی هوا در خانه بسیار زیاد است. پنجره‌ها را در ساعاتی که هوای بیرون خوب است، باز کرده و هوای داخل را تهویه کنید.

شیر باید یکی از نوشیدنی‌های روزانه‌تان باشد

شیر کم‌چرب یا بدون چربی می‌تواند جلوی پیشرفت آرتروز زانو را بگیرد. جالب است بدانید مصرف پنیر ظاهراً می‌تواند آرتروز را بدتر کند.

شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌ را کمتر چک کنید

شما واقعاً مجبور نیستید روزی چند بار ایمیل یا پیام‌های خود را چک کنید. کمتر چک کردن این‌باکس‌ها می‌تواند به میزان چشمگیری استرس روزانه‌ شما را کاهش دهد.