سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر در محورهای آشخانه ـ چمن‌بید در خراسان شمالی، قوچان ـ درگز و سبزوار ـ چکنه و سبزوار ـ اسفراین در خراسان رضوی، اردبیل ـ آستارا، اسالم ـ خلخال در استان اردبیل و کلاله ـ جنگل گلستان در استان گلستان بارش برف جریان دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا به بارش باران در اکثر محورهای گیلان پرداخت و گفت: در محور مشهد ـ چناران و خراسان رضوی و رامسر ـ چالوس و نور در استان مازندران نیز باران می‌بارد.

وی به مه‌گرفتگی در ارتفاعات اردبیل و محورهای هراز، کرج ـ چالوس و ساری ـ کیاسر در مازندران اشاره و بیان داشت: در محورهای بجنورد ـ اسفراین محدوده گردنه اسدلی، اهر ـ تبریز و همدان ـ اسدآباد مه‌گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. بنابراین رانندگان لازم است با چراغ روشن رانندگی کرده و ضمن رعایت قوانین و مقررات سرعت مطمئنه را لحاظ کنند.

سرهنگ رحمانی با توجه به شرایط جوی موجود در محورهای اسالم ـ خلخال، بجنورد ـ اسفراین و قوچان ـ درگز، تردد در این مسر را با زنجیر چرخ امکان‌پذیر دانست و گفت: با توجه به لغزندگی معابر رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مجاز به رانندگان توصیه می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا خاطرنشان کرد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.