انگیزه این افراد چیست؟

چه چیزی باعث میشود هر روز صبح این افراد از خواب بیدار شوند، حتی در سنین بالا به سر کار بروند و با انرژی بالایی کار کنند؟

استیو جابز را مثال میزنیم؛
او با وجود اینکه به بیماری سرطان دچار شده بود و زندگی سختی داشت اما همچنان در شرکت Apple مشغول به کار بود و بعضی روزها حتی آنجا میخوابید تا صبح زودتر از دیگران کار را شروع کند…

مورد دیگر وارن بافت است که قبلا  توصیه های پول سازش را خواندید.
وارن بافت، دومین فرد ثروتمند دنیاست. او با وجود کهولت سن، حتی در سنین پیری دست از کار نکشیده و سخت در حال تلاش است و به گفته خودش هر روز ترازنامه ۱۰ شرکت را باید با تحقیق زیادی بخواند و مقایسه کند و تصمیم برای سرمایه گذاری بگیرد.

موارد زیادی از این دست افراد هستند که با وجود موفقیت های زیاد، پول و ثروتی که بدست آورده اند، اما همچنان به کار و فعالیت خودشان، حتی با وجود شرایط سخت فیزیکی (مثل استیو جابز) ادامه دادند یا میدهند.

این افراد چه انگیزه ای دارند؟ پاسخ این سوال را در این مقاله میخوانید…

 

مایکل جردن – شکست !


هیچ شکی در این نیست که در دنیای بسکتبال، لقب بهترین متعلقِ مایکل جردن است. او نه تنها یک اسطوره در دنیای بسکتبال است، بلکه یک نماد برای ورزش بسکتبال نیز هست.

اما چه چیزی انگیزه او بود که با وجود موفقیت های زیادی که بدست آورده بود، هم چنان برای موفقیت ها بیشتر تلاش میکرد؟ او میگوید «شکست هایم، باعث میشدند سخت تر تلاش کنم.»

وقتی مایکل جردن دانش آموز دوران دبیرستان بود، نتوانست نظر مربی اش را جلب کند تا در تیم بسکتبال مدرسه اش در مسابقات حضور داشته باشد. روزی که مربی اش دست رد به سینه اش زد، مایکل جردن با چشمان گریان به خانه برگشت، درب اتاقش را بست و کل روز را فقط گریه کرد.

در این نقطه بود که میتوانست یک تصمیم سرنوشت ساز نجاتش دهد؛ او میتوانست تصمیم بگیرد که برای دنیای بسکتبال ساخته نشده و شاید بهتر است منصرف شود و مسیر دیگری را انتخاب کند… و یا شاید باید هرکاری لازم بود انجام دهد تا به هدفش برسد؟

مشخص است که تصمیم دوم را گرفت و تبدیل به یک اسطوره شد.
او ساعت های بیشتری از دیگر دانش آموزان تمرین کرد، تعطیلات را نه با خوش گذرانی بلکه با تمرین سخت گذراند، شکست های زیادی در بازی بکستبال داشت اما بلاخره موفق شد.

شکست سخت، میتواند باعث شود انگیزه پیدا کنید تا سریع تر موفق شوید.

 

اپرا وینفری – مسئولیت زندگی را باید بپذیرید !


او ثروتمندترین زن سیاهپوست دنیاست و البته… قدرتمندترین زن دنیا از لحاظ نفوذ نیز از طرف مجله اکونومیست به او عنوان داده شده است؛ اما او زندگی راحت و آسانی نداشته است !

در خانواده ای فقیر در روستایی بدنیا آمد، به او تجاوز شد و توسط ناپدری اش بر او سخت گرفته میشد. همانطور که دهه ۵۰ میلادی برای هم دوره ای هایش اپرا وینفری، سال های سختی بود و بهانه خوبی برای موفق نشدنشان، اما اپرا تصمیم گرفت گذشته اش را ملاکی برای سنجش آینده نگذارد.

در یکی از مصاحبه هایش، اپرا وینفری گفت «در ۲۱ سال گذشته، سعی داشتم پیامی با مردم دنیا به اشتراک بگذارم. پیام من این بود که شما مسئول زندگی تان هستید… فقط شما، چون همانطور که فکر میکنید، واقعیت های زندگی تان را هم میسازید»

اپرا وینفری با این ایده انگیزه میگرفت که قبول میکرد میتواند نتایج زندگی اش را تغییر دهند، چون فقط خودش مسئول نتایج زندگی اش بود. او هیچ تقصیری در این تصمیم گیری نداشت که در خانواده فقیر به دنیا بیاید و یا توسط ناپدری اش اذیت شود، اما او میتوانست مسئولیت زندگی اش را بر عهده بگیرد و آینده اش را به دلخواه خودش بسازد.

موفقیت های بزرگی که اپرا وینفری بدست آورده، کم نیستند؛ اگر علاقه مند هستید به زندگی اپرا وینفری میتوانید «اپرا وینفری و ۸ درس زندگی از تاثیرگذارترین زن دنیا » را بخوانید.

ادامه دارد…