گوگل قرار است در آینده نزدیک پنج قابلیت جدید را به اندروید اضافه کند.  علاوه بر بروزرسانی اپ نقشه و دستیار صوتی، اموجی های جدید قرار است به آن اضافه شود.

گوگل قرار است اندروید جدید را با پنج قابلیت بروز رسانی شده منتشر کند. یکی از این قابلیت ها اضافه شدن یک تب جدید به نام Go در گوگل map است. این قابلیت به کاربر کمک می کند تا مسیر های منتهی به آدرس های همیشگی را مشاهده کند. به عنوان مثال اطلاعات مربوط به محل کار کاربر اطلاعاتی مانند وضعیت ترافیک و زمان تقریبی رسیدن و مسیرهای حمل و نقل عمومی مشخص خواهد شد.

قابلیت دیگر اندروید همان Nearby Share است که امکان اشتراک گذاری فایل ها را امکان پذیر خواهد کرد. این قابلیت با قرار گیری در اپ های پلی استور برای دیگر کاربران نیز قابل پشتیبانی خواهد بود. این فناوری قادر است داده ها را از طریق بلوتوث ،بلوتوث کم مصرف یا وای فای WebRTC ارسال کند. یکی دیگر از قابلیت های اضافه شده به اندروید قابلیت جالب  Emoji Kitchenاست که در آن می توان اموجی های مختلف را با هم ترکیب کرد. بدین ترتیب استیکرهای Gboard به ۱۴۰۰۰ مورد ارتقا یافته و به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

اپلیکیشن Voice Access قابلیت دیگری است که به این بروزرسانی اضافه می شود. این اپلیکیشن قرار است با استفاده از فرامین صوتی استفاده از منوها و ابزارهای مختلف را با کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی آسان تر کند.

آخرین قابلیت ، اضافه شدن ابزار خوانش خودکار توسط گوگل است که به ناشران کمک خواهد کرد تا تولید نسخه صوتی کتاب ها را راحت تر انجام دهند. این ابزار در حال حاضر به صورت نسخه بتا و در اختیار برخی از ناشران قرار گرفته و انتظار می رود طی یک سال آینده در دسترس بقیه ناشران نیز قرار بگیرد.