چند ماهی است که کووید ۱۹ یا همان ویروس کرونا، در تمام جهان پخش شده و همه گردشگران را مجبور به خانه‌نشینی کرده است؛ اما اکنون زمزمه باز شدن مرز بعضی از کشورها به روی مسافران به گوش می‌رسد.

شاید شما نیز به دنبال نام کشورهایی که اولین داوطلب میزبانی سفرهای پساکرونا هستند، باشید. مقصدهای توریستی بعد از کرونا را در مجله دستانی بشناسید.

سفر به تفلیس گرجستان

گرجستان یکی از آن کشورهایی است که به نسبت دیگر کشورها، کمتر تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است.

جالب است که بدانید تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در گرجستان ۲۶۰ برابر کمتر از بعضی از کشورهای اروپایی است.

اتفاقا قرار است که مرزهای کشور گرجستان در تاریخ ۱ جولای (۱۱ تیر) بازگشایی و مقررات خاصی برای کنترل شیوع ویروس کرونا به کار گرفته شوند تا گردشگران در تور تفلیس در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا نباشند.

سفر به جزیره کورفو در یونان

 

جزیره کورفو در یونان از مقصدهای توریستی بعد از کرونا است که سفر به آن برای از بین بردن استرس های دوران کرونا بسیار مفید خواهد بود.

خوب است این را هم بدانید که یونان یکی از آن کشورهای اروپایی است که کمتر با ویروس کرونا درگیر شده است و تعداد مبتلایان آن ۵۰ بار کمتر از تعداد مبتلایان یک سری از کشورهای اروپایی است.

نکته دیگر اینکه نسبت تعداد تخت های بیمارستانی به جمعیت یونان بیشتر از نسبت تعداد تخت‌های بیمارستانی دیگر کشورهای اروپا به نسبت جمعیتشان است و به همین خاطر هست که سیستم بهداشت و درمان یونان در طی شیوع ویروس کرونا آنقدرها آشفته نشد و کنترل بیماران ویروس کرونا در یونان کار ساده‌تری بود.

سفر به کاوتات در کرواسی

 

کاوتات یکی از جالب‌ترین مقاصد گردشگری کرواسی است و همیشه سلبریتی‌ها و افراد مشهور، زوج‌های جوان، خانواده‌ها و دوستداران فرهنگ، طبیعت و ورزش‌های آبی از سفر به آن استقبال می‌کنند.

خوشبختانه باید بگوییم که کرواسی نیز به نسبت دیگر کشورهای اروپایی کمتر با ویروس کرونا درگیر شده است و تعداد مبتلایان آن به نسبت هر یک میلیون نفر جمعیتی که دارد، ۲۰ برابر کمتر از هر کشور اروپایی دیگری است.

نکته دیگر اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی کرواسی هم زیاد است و این شهری که ما در موردش صحبت می‌کنیم پر از ویلاهای شخصی، آپارتمان‌های توریستی و هتل‌های خانوادگی کوچک است و اقامت در آن ها در دوران شیوع ویروس کرونا از هر نظر امن است.

سفر به جزایر مادیرا در پرتغال

اول از همه این را بگوییم که در جزایر مادیرا هیچ مرگ و میری ناشی از ویروس کرونا ثبت نشده و این نشان می‌دهد که جزایر مادیرا یک مقصد گردشگری امن برای سفرهای بعد از کرونا است.

خوب است این را هم بدانید که جزایر مادیرا بسیار سواحل زیبایی دارد و حتی در زمستان نیز آفتابی هستد.

نکته دیگر اینکه جزایر مادیرا برای تماشای پرندگان و برای طبیعت گردی محبوب بوده و با این حساب اگر شما یک سفر تابستانی به جزایر مادیرا را ترتیب دهید، انتخاب بسیار شایسته‌ای را انجام داده‌اید.

اگر هم دلتان می‌خواهد که برای فصل پاییز و زمستان یک سفر خارجی برای خودتان برنامه ریزی کنید، بهتر است که سفر به جزایر مادیرا را در گوشه ذهنتان داشته باشید و حتما به صورت جدی به آن فکر کنید.

سفر به جزایر آزور در پرتغال

اگر در دوران کرونا در قرنطینه بوده‌اید و از قرنطینه خسته شده‌اید، بهتر است که یک سفر به جزایر آزور پرتغال داشته باشید تا هم کمی از ویروس کرونا و استرس‌های ناشی از آن دور شوید و هم کمی در طبیعت وقت گذرانی کنید.

اگر عاشق طبیعت‌گردی و گیاهان و جانوران هستید و از اینکه دلفین‌ها و وال‌ها را تماشا کنید و به این علاقه دارید که محصولات محلی و غذاهای محلی را تست کنید، مطمئنا از سفر به جزایر آزور در پرتغال لذت خواهید برد.

خوبی جزایر آزور این است که در آن ویلاهای شخصی و آپارتمان‌های توریستی و هتل‌های کوچک خانوادگی متعددی ساخته شده است و با این اوصاف می‌توان گفت که جزایر آزور نیز مقصد گردشگری ایده‌آلی برای سفرهای بعد از کرونا است.

سفر به پروزا در یونان

اگر مایلید بعد از کرونا به یک شهر ساحلی و آفتابی سفر کرده و در یک ویلا یا یک هتل ساحلی اقامت کنید، بهتر است که به پروزا در یونان سفر کنید.

مطمئن باشید که پروزا یکی از بهترین مقاصد گردشگری امن اروپا در زمان شیوع ویروس کرونا است.

یونان یکی از آن کشورهای اروپایی است که کمتر از کشورهای دیگر با ویروس کرونا درگیر شده و این یعنی سفر به شهرهای مختلف یونان در زمان شیوع ویروس کرونا کاری عاقلانه و منطقی است.

خوب است این را هم بدانید که شهر پروزا یکی از طولانی ترین سواحل اروپا را دارد.

این ساحل که ساحل مونولیتهی نام دارد، ۲۲ کیلومتر طول و ۵۰ متر عرض دارد و به راحتی می‌توانید در آن فاصله اجتماعی را با دیگر توریستان حفظ کنید و از این بابت با مشکل مواجه نخواهید شد.

نکته دیگر اینکه در سواحل پروزا همه نکات بهداشتی برای کنترل شیوع ویروس کرونا رعایت شده است و ۴ متر بین هر کدام از چترهای ساحلی فاصله گذاشته شده است و فیلترهای هوایی اتاق‌های هتل‌ها نیز بعد از ترک هر توریست، عوض می‌شود.

از طرفی این را هم خوب است بدانید که در اطراف پروزا ۳ بیمارستان وجود دارد که آماده سرویس‌دهی هستند و اگر خدای نکرده برای کسی مشکلی پیش بیاید، سریع به او رسیدگی می شود.