بازار فیلم هفتاد و سومین جشنواره کن امسال به صورت کاملا آنلاین و از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژوئن (۲ تا ۶ تیرماه) برگزار می‌شود.

پلتفورم آنلاین “Cinando” میزبان بازار جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ است و متقاضیان ثبت نام در این رویداد که برای اولین بار به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار می‌شود تا تاریخ ۲۹ می باید ۱۰۳ دلار و پس از این تاریخ ۲۱۲ دلار پرداخت کنند.

هزینه بازار آنلاین

هزینه بازار آنلاین فیلم کن در حالی حداقل ۱۰۳ دلار اعلام شده است که سینماگران در سال‌های گذشته برای حضور در این بخش مهم از جشنواره کن باید ۳۴۷ دلار برای ثبت نام به موقع و ۴۷۱ دلار برای ثبت نام دیرهنگام پرداخت می‌کردند

و همچین هزینه‌های شرکت در ورکشاپ‌ها و کنفرانس‌ها نیز به صورت مجزا از شرکت‌کنندگان دریافت می‌شد.

«تیری فرمو» دبیر باسابقه جشنواره کن در بیانیه‌ای اعلام کرد:

“هیچ‌کس نمی‌داند نیمه دوم سال چگونه خواهد بود و یا این امکان وجود خواهد داشت که در سال ۲۰۲۰ شاهد برگزاری جشنواره‌ای سینمایی شامل جشنواره کن باشیم یا خیر و بنابراین کن تصمیم گرفته تا فرمت خود را با این سال عجیب تطبیق دهد”.

بازار آنلاین جشنواره کن (online Marché du Film) شامل غرفه‌های مجاری برای کمپانی‌های فیلمسازی است و این امکان را فراهم کرده تا این کمپانی‌ها آثار سینمایی و پروژه‌های د حال ساخت خود را به نمایش بگذارند و با خریداران بین‌المللی ارتباط برقرار کنند.

همچنین غرفه‌هایی مجازی نیز برای صندوق‌های حمایت از آثار سینمایی و هیات‌های منطقه‌ای فیلم در نظر گرفته شده است.

شرکت‌کنندگان در بازار فیلم آنلاین کن می‌توانند از طریق ویدئوکنفرانس ویدئویی درخواست برگزاری نشست را ثبت کنند و اید جلسات را سازماندهی کنند.

هسته اصلی بازار فیلم آنلاین کن سالن‌های نمایش آنلاین است و در مجموع ۱۵ سینمای آنلاین کهبه نمایش‌های فیلم‌ها بر اساس برنامه از پی اعلام شده می‌پردازد.