استقلال پس دیدار پرحاشیه خود با فولاد خوزستان که با شکست و سه اخراجی همراه بود، در هفته ۲۲ لیگ برتر در ورزشگاه آزادی از تیم سایپا میزبانی خواهد کرد.

این بازی برای آبی‌پوشان و فرهاد مجیدی بسیار حائز اهمیت است، چون سه امتیاز این بازی می‌تواند استقلال را برای کسب سهمیه امیدوار نگه دارد.

مشکل بزرگ کادرفنی استقلال برای این بازی، لشگری از بازیکنان مصدوم و محروم است که دست مجیدی را برای این بازی بسته است، استقلال که در تعطیلات لیگ، تبریزی، آذری، اسماعیلی، زکی‌پور را به علت مصدومیت از دست داده بود، در دیدار با فولاد، علی کریمی و عارف غلامی و خود مجیدی کارت قرمز گرفتند و ارسلان مطهری هم مصدوم شد، دیگر مهاجم استقلال دیاباته هم که به فرانسه سفر کرده است و در این بازی غایب خواهد بود تا در دیدار با سایپا، استقلال خالی از مهره باشد.

قطعا هفت استقلالی این بازی را به علت محرومیت و مصدومیت از دست داده‌اند اما نکته قابل توجه احتمال آمادگی اسماعیلی برای این بازی است که می‌تواند در نبود علی کریمی نقش اصلی را در میانه میدان برای استقلال ایفا کند.

البته رسیدن اسماعیلی بستگی به کادرفنی استقلال دارد که روی این بازیکن ریسک می‌کند یا خیر که طی آخرین خبرها اسماعیلی هم این بازی را از دست داده است.

در نبود عارف غلامی به احتمال فراوان محمد دانشگر جای او در خط دفاع خواهد گرفت تا با روزبه چشمی و سیاوش یزدانی سه بازیکن خط دفاعی استقلال را تشکیل دهند اما در خط هافبک فرشید باقری احتمالا جایگزین علی کریمی بازی خواهد کرد و در خط حمله در نبود مطهری و دیاباته، علی دشتی تنها گزینه خط حمله در کنار قائدی خواهد بود.

هرچند شاید بلبلی و حتی زکریا مرادی نیز مدنظر فرهاد مجیدی قرار بگیرند تا خط دفاع استقلال بتواند مثل هفته‌های اخیر به روند گلزنی ادامه دهد.

هواداران استقلال امیدوارند در این بازی سه امتیاز کامل را بگیرد که از مدعیان کسب سهمیه آسیا عقب نمانند تا حداقل فصل بعد در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد.