تیم فوتبال استقلال در چارچوب دیدار‌های هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۷ روز (شنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان نفت مسجدسلیمان بود که با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید. ارسلان مطهری (۳۵) و مهدی قائدی (۵۱) برای استقلال و آرمان قاسمی (۲۱) برای نفت موفق به گلزنی شدند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، شاهین طاهرخانی، میلاد زکی‌پور (۴۶ – وریا غفوری)، هرویه میلیچ، آرش رضاوند، علی دشتی (۴۶ – مسعود ریگی)، فرشید باقری، علی کریمی، شیخ دیاباته (۲۰ – مهدی قائدی) و ارسلان مطهری.

ترکیب نفت: حبیب فرعباسی، حامد نورمحمدی، علیرضا علیزاده، صادق صادقی (۶۲ – محمدعلی صفیا)، حسین ابراهیمی (۶۴ – مهدی زبیدی)، میثم نقی‌زاده، مجید عیدی، سجاد جعفری (۷۹ – امید سینگ)، پیام ملکیان، آرمان قاسمی و میرهادی میرجوان.

داور: حمید حاج‌ملک

 

نیمه اول

دقیقه ۱۰: شیخ دیاباته با شوتی از راه دور قصد باز کردن دروازه نفت را داشت که فرعباسی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۱۶: شیخ دیاباته دچار مصدومیت شد و قادر به ادامه بازی نبود و از زمین خارج شد.

دقیقه ۲۱: ضربه ایستگاهی برای نفت مسجدسلیمان و ارسال روی دروازه استقلال از سمت چپ پس از برخورد به تیر عمودی اول به تیر دوم رفت تا ضربه آرمان قاسمی در دهانه دروازه تبدیل به گل تیم نفت شود.

دقیقه ۲۷: حمله خطرناک و همه جانبه نفتی‌ها روی دروازه استقلال با پاس رو به عقب صادق صادقی به سجاد جعفری همراه شد که ضربه این بازیکن از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۳۱: صادق صادقی به دلیل خطا روی علی دشتی با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۳۵: میلاد زکی‌پور پس از ورود به محوطه جریمه نفت و پاس در عرض به دهانه دروازه ارسلان مطهری را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن هم با یک ضربه بغل پا دروازه نفت را فرو ریخت.

دقیقه ۴۵: علی کریمی با شوتی که به سمت دروازه نفت شلیک کرد قصد باز کردن دروازه این تیم را داشت که فرعباسی توپ را به کرنر فرستاد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۱: پاسکاری استقلالی‌ها در یک سوم دفاعی نفت مسجدسلیمان با فرار مسعود ریگی پشت مدافعان همراه شد و پاس رو به بیرون او استقلال را توسط مهدی قائدی به گل دوم رساند.

دقیقه ۵۵: ارسال آرش رضاوند روی دروازه ضربه سر ارسلان مطهری را به دنبال داشت که توپ او راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۶۷: حامد نورمحمدی با تصمیم داور مسابقه با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۶۹: وریا غفوری ضربه ایستگاهی را به صورت مستقیم به سمت دروازه نفت شلیک کرد که فرعباسی در دو مرحله موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۸۰: نفتی‌ها می‌توانستند روی حمله‌ای که روی دروازه استقلال داشتند به گل مساوی برسند، اما توپ آن‌ها راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۸۵: مجید عیدی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۸۹: بازیکنان نفت مسجدسلیمان در محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شدند که معتقد به خطای پنالتی بودند، اما داور فقط یک ضربه کرنر به سود آن‌ها اعلام کرد.

استقلال با این پیروزی پیش از دربی روز پنجشنبه ۳۲ امتیازی شد و با یک بازی کمتر نسبت به سایر رقبا به رتبه چهارم جدول صعود کرد. نفت مسجدسلیمان هم ۲۶ امتیازی و رتبه هفتم جدول باقی ماند.