عرق نعناع همان آب معطری است که طی فرآیند تبخیر و تقطیر، اسانس و رایحه گیاه را به‌دست می‌آورد. این آب معطر دارای بعضی خواص برگ نعناع است که برای بدن مفید شناخته می شود.عرق نعناع مصارف مختلفی دارد و از آن به‌عنوان طعم‌دهندۀ غذا یانوشیدنی استفاده می‌شود.

مواد لازم:

نعناع به میزان لازم
آب به میزان لازم

طرز تهیه:
نعناع را همراه با ساقۀ آن به‌خوبی بشویید و در قابلمه‌ای بزرگ بریزید. قابلمه باید به اندازه‌ای بزرگ باشد تا میزان بیشتری از مایعات را بتوانید تقطیر کنید و ظرف کوچکتر از قابلمه به‌خوبی در آن جا شود.
سپس به اندازۀ یک بند انگشت تا بالاتر از سطح نعناع آب بریزید.
ظرف کوچکی را روی نعناع‌ بگذارید تا وقتی آب جوش آمد، عصارۀ نعناع با بخار آب در آن جمع شود.
اگر در قابلمه دارای انحنا است، آن را برعکس کنید. با برعکس گذاشتن در قابلمه قطرات یک‌جا جمع شده و در ظرف کوچک ریخته می‌شوند.
اجاق گاز را روشن کنید و آب را در حال جوشیدن ملایم بگذارید.
محتویات قابلمه را تا آنجا که ممکن است بجوشانید، اما نگذارید آب قابلمه تمام شود. این فرایند چند ساعت طول می‌کشد تا بتوانید مقدار زیادی عرق نعناع تهیه کنید.

نکات مهم:
دقت کنید هنگام شستن نعناع، برگ‌های سیاه و له شده را جدا کنید.
اگر میزان نعناع نسبت به آب بیشتر باشد، اسانس و رایحۀ بیشتری در مولکول‌های تقطیرشدۀ آب جمع می‌شود که به اصطلاح به آن عرق نعناع دوآتیشه می‌گویند.
در صورت منحنی نبودن در قابلمه می‌توانید فویل آلومینیومی را به صورت منحنی روی قابلمه بگذارید.
می‌توانید با گذاشتن چند بسته یخ یا آب سرد روی در قابلمه، سرعت سرد شدن بخار را زیاد کنید تا به شکل مایع دربیاید.
عرق نعناع آماده شده را در شیشه‌های رنگی بریزید. شیشۀ رنگی مانع رسیدن نور خورشید به عرق نعناع شده و ماندگاری آن را بیشتر می‌کند.

خواص نعناع!

این گیاه می‌تواند به هضم و سیستم گوارشی انسان کمک کند، همچنین برگ‌های این گیاه دارای آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی بوده که برای دردهای شکمی و سیستم گوارشی بسیار خوب است.بوی نعناع می‌تواند به فعال شدن غدد بزاقی کمک کند، این غدد آنزیم‌های گوارشی را تولید می‌کنند که برای هضم ضروری هستند. این آنزیم‌ها عضلات شکمی را آزاد می‌کنند و در نتیجه سوءهاضمه کاهش پیدا می‌کند.نعناع برای کاهش سردرد نیز مفید است وعطر طبیعی و تازه نعناع درمان سریع و موثری برای حالت تهوع و سردرد است.