لاغری و تناسب اندام بی‌شک یکی از مقوله‌های مهمی است که بیشتر افراد به آن توجه دارند و سعی دارند به اندامی متناسب و ایده‌آل برسند و برای رسیدن به این اندام دست به کار‌های متفاوتی می‌زنند. ادل خواننده و ترانه‌نویس بریتانیایی، که با آهنگای فوق‌العاده‌اش توانست در عرض چند سال محبوبیت و شهرت بی‌اندازه‌ای بدست آورد، یکی از کسانی است که با کاهش وزن بیش از حد اخیرش همه را سورپرایز کرد.

این خواننده محبوب که پیشتر در واکنش به کسانی که از او درباره اندامش سوال می‌پرسیدند تاکید داشت که برای گوش‌ها می‌خواند و نه چشم‌ها و اندام و ظاهرش اهمیتی برایش ندارد، دیروز با انتشار عکسی به مناسبت تولد ۳۲ سالگی‌اش تعجب‌ها را برانگیخت و حالا نظر‌های متفاوت و زیادی فضای مجازی را پر کرده است. برخی برای اراده‌اش به او تبریک گفتند و برخی معتقد بودند بیش از حد لاغر شده و عده‌ای دیگر نیز معتقد بودند اندام و ظاهر انسان‌ها مهم نیست و باید به باطن آن‌ها توجه کنیم.

چرا ادل تصمیم گرفت لاغر شود؟

برای بسیاری این سوال پیش آمده بود که اگر خانم خواننده بر این باور است که ظاهر و اندام اهمیتی ندارد، چرا اقدام به لاغری، آن هم تا این میزان کرده است؟

برخی درباره «تحمیل ارزش‌های جامعه مدرن به انسان امروز» صحبت کرده‌اند و معتقد هستند ادل هم نهایتا تسلیم ارزش‌های جامعه شده و با عکسی که منتشر کرد تیر خلاصی به نظریه‌ی «هرکس هرطور بخواهد زندگی می‌کند.» زده است. او نشان داد ظاهرا انسان باید طوری که ارزش‌های جامعه می‌پسندد، زندگی کند نه آن‌گونه که دلش می‌خواهد.

خواننده مشهور، اما در پاسخ به این سوالات گفته بود: «بعد از طلاق و جدا شدن از همسرم نیاز به تغییر داشتم. می‌خواستم مادر بهتر و سالم‌تری برای پسرم باشم و نمی‌خواستم در آینده بیماری به سراغم بیاید برای همین تصمیم گرفتم لاغر شوم.»

راز لاغری ادل

گفته می‌شود که ادل، میزان کالری دریافتی روزانه خودش رو به ۱۰۰۰ کالری کاهش داده و به انجام تمرینات ورزشی نیز پرداخته است، اما کاهش کالری دریافتی روزانه او نقش بیشتری در این کاهش وزن چشمگیر او داشته است. این خواننده محبوب برنامه ورزشی خود را زیر نظر مربی حرفه‌ای و کار درست آمریکایی به نام دالتون وونگ و مربی پیلاتس برزیلی به نام کاملیا گودیس شروع کرده تا کاهش وزن درست و اصولی داشته باشد.

مربی پیلاتس ادل می‌گوید راز لاغری او ساعت‌ها ورزش نیست. بلکه به‌خاطر رژیم غذایی منظم و حذف غذا‌های فرآوری‌شده، قند و نوشابه است.

رژیم لاغری ادل

ادل برای لاغری و کاهش وزن خود از رژیم غذایی سیرت فود (sirtfood) کمک گرفته است. این رژیم غذایی بر اساس تحقیقات در مورد سیرتوئین‌ها معرفی شد. سیرتوئین ها، گروهی از هفت پروتئین موجود در بدن هستند که عملکرد‌های مختلفی از جمله سوخت و ساز بدن، التهاب و طول عمر را منظم می‌کنند. در این رژیم غذایی شما در روز‌های اولیه مقدار ۱۰۰۰ کالری در روز را دریافت می‌کنید و با گذر زمان و رزو‌های پایانی رژیم میزان کالری دریافتی شما در روز به ۱۵۰۰ کالری خواهد رسید.